Virumaa Teataja: Saksamaa lihatööstus leidis Virust partneri

23. juuli 2004, 08:56

Rakvere saab juurde kümmekond uut töökohta, sest ASi Maag siinse konservitsehhi toodang leiab sakslaste abil tee Euroopa turule.

Saksa firma Reinsdorfer Fleischkonserven GmbH direktor Rainer Lindemann allkirjastas kolmapäeval koostöölepingu Rakvere konservitsehhi emafirmaga AS Maag, kirjutas Virumaa Teataja.

Rakvere konservitsehh hakkab praeguste kaubamärkide kõrval Euroopa turu tarvis tootma ka uudistooteid. ?Sakslaste maitseeelistused on eestlaste omadest veidi erinevad,? selgitas ASi Maag Rakvere konservitsehhi tootmisjuht Viljar Vaher.

Viljar Vaher märkis, et koostööleping loob tsehhi ligikaudu kümme uut töökohta. ?Tootmine laieneb ja meie emafirma on lubanud sellesse investeerida umbes miljon eurot,? rääkis Viljar Vaher, ?konservitsehhi masinapark uueneb pidevalt ja ootab rahasüste.?

Rakvere konservitsehhi otsisid Saksamaa partnerid ise üles. Viljar Vaher arvas, et põhjus, miks just siinne valiti, võib peituda läheduses Soome turule ja küllalt sobivates tootmistingimustes.

Sachsen-Anhalti liidumaa esindaja Eestis Peter Voecks põhjendas liidumaa huvi Rakvere konservitsehhi vastu uute majanduskontaktide otsimisega.

Reinsdorfer Fleischkonserven müüb toodangut muu hulgas ka Saksa sõjaväele Bundeswehrile ja Lufthansale. Firmal on müügivõrk Saksamaal, Prantsusmaal ning alates 2004. aastast ka Poolas. Saksa firma toodab vorsti, kanaliha ja jahiloomakonserve, samuti lihast valmistoite.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing