PM: Prantsusmaa peaminister pakub töönädala pikendamist

26. juuli 2004, 09:07

Prantsusmaa peaminister Jean-Pierre Raffarin ütles eile avaldatud intervjuus, et riigis kehtiv 35-tunnine töönädal vajab paindlikumaks muutmist.

Nädalalehes Journal du Dimanche ilmunud usutluses kordas Raffarin sellega president Jacques Chiraci varem välja öeldud mõtet töönädala reformimise vajadusest, kirjutab Postimees.

Chirac ütles mõni aeg tagasi, et pooldab kehtiva 35-tunnise töönädala paindlikumaks muutmist, et kauem töötada soovijail oleks see võimalus praegusest kergem.

Praegu kehtiv seadus sätestab, et tööandja peab ületundide eest maksma kuni 50 protsenti rohkem. «See on halb seadus,» tõdes Raffarin. «Me peame suurendama töötundide koguarvu.»

Samal ajal hoiatas Raffarin ettevõtteid ähvarduste kasutamise eest, kui soovitakse saavutada järeleandmisi ametiühingutelt.

Kahe nädala eest hääletasid Lyonis asuva Roberti Bosch GMBH vabriku töölised selle poolt, et töötada iga nädal tasuta ühe tunni rohkem, et vältida tehase kolimist T?ehhimaale, kus tööjõud on odavam.

Samas intervjuus ütles Raffarin, et on Prantsusmaa majanduse suhtes «optimistlik, ent ettevaatlik». Prognooside kohaselt on riigi majanduskasv sel aastal 2,3 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing