EPL: Newsweek kiitis Eesti IT-arengut

27. juuli 2004, 08:54

Newsweek valis Eesti maailma parimaks riigiks tarkvara arendamise poolest, kirjutas Eesti Päevaleht.

Ajakirja Newsweek rahvusvaheline väljaanne kiitis Eesti infotehnoloogilist arengut ning märkis, et interneti kaudu telefoniteenust pakkuva Skype?i juht Niklas Zennstrom vaatab hea oskusteabe leidmiseks just Eesti poole. ?Tehnilise ekspertiisi osas pole kusagilt paremat leidnud,? ütles Zennstrom Newsweekile.

Zennstrom pole ajakirja andmetel kaugeltki ainus Eesti kõrge infotehnoloogilise taseme hindaja, kiidetud on ka siinse infotehnoloogia kolledži lõpetajaid, kellest pooled leiavad tööd rahvusvahelistes firmades. Teine osa töötab paljudes väiksemates tarkvarafirmades Eestis.

Nappusest tekkiv nõudlus mõjub eriti hästi spetsialisti palgale, mis Eesti noorel tarkvaraarendajal on kolm-neli korda kõrgem riigi keskmisest palgast. Samas on palgad Euroopaga võrreldes siiski madalad ning kui odavale tööjõule lisada geograafiline lähedus Lääne-Euroopale, teeb see Eesti IT-spetsialistid eriti hinnatuks.

Eesti kiirele infotehnoloogilisele arengule on kaasa aidanud nõukogudeaegsest haridusest pärit tehniliste oskuste rõhutamine, aga ka maal juurdunud ja vanaaegne tööeetika, lisas Newsweek.

?Isegi kui hinnad Eestis ja Rootsis oleksid samad, palkaksin ma kõhklematult eestlased,? ütles Niklas Zennstrom. ?Eestlastele meeldib kõvasti töötada. Mujal Euroopas võtavad inimesed tööd lihtsalt enesestmõistetavalt.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing