Vaipu saab pingutada ja liimida

Tarmo Titov 28. juuli 2004, 00:00

Põhimõtteliselt on kinnitusviise kaks: jäigalt fikseeritud liimi või teibi abil või kootud rullvaipade puhul Eestis vähelevinud nn pingutusmeetodil.

Korralikke, piisava raskusega plaatvaipu ei ole alati vaja kinnitada. Väiksemas ruumis piisab, kui kahepoolse teibiga kinnitada plaatide esimesed read ning ülejäänud laduda tihedalt külg külje kõrvale. Suuremates ruumides soovitatakse teibiga kinnitada pärast iga kolmandat kuni viiendat rida.

Ruumides, kus on ratastega mööblit, soovitatakse kõikide plaatide fikseerimist liimiga. Mõistlik on kasutada kergesti eemaldatavat liimi, näiteks Forbo 541 AntiRutch. Liimimise lihtsustamiseks on soovitatav kasutada pikakarvalist rulli ja liimi pealekandmisel jätta ca 2,5 cm plaadi servadest liimita. See lihtsustab vajadusel plaadi hilisemat väljavahetamist.

Rullvaibad on soovitatav aluspõranda külge liimida täielikult. Tavakasutusega põrandatele sobib kvaliteetne akrüüldispersioonliim, erinõudmistega pindadele, nt kontaktliim, polüuretaanliim või epoksiidliim.

Pingutatavate vaipade puhul tõmmatakse vaipkate pingule seinte ääres olevate ogaplaatide vahele. See võimaldab intensiivse koormusega pindadel (nt hotellide koridorides) kiiresti ja kedagi segamata vana vaiba kokku ja uue lahti rullida.

Ennetamaks probleeme ratastega mööbli või mehhanismide kasutamisel, on soovitav põrandakatte paanid panna piki põhiliikluse suunda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing