Rakvere soovib linnarahvale tasuta traadita internetti pakkuda

29. juuli 2004, 09:50

Rakvere linnavalitsus kavandab traadita munitsipaalinterneti rajamist, mida vähemalt esialgu saaks kasutada tasuta, teatas linnavalitsus.

Interneti kasutajal tuleks osta vaid arvuti ja WiFi seade, mis raadiolained vastu võtab. Munitsipaalinternet oleks alternatiivne võimalus inimestele, kellel pole piisavat raha ja võimalusi kommertspüsiühenduse soetamiseks koju.

Esimene tugijaam kavatsetakse paigaldada septembri keskpaigaks AS Rakvere Soojus korstnale. Septembris alustatakse ka nende registreerimist, kes soovivad linna internetti kasutama hakata. Vastavat infot levitatakse linna ajalehes Rakvere Sõnumid ja teistes meediaväljaannetes.

Rakvere Soojuse korstna otsas on tugijaama leviulatus kuni 2 kilomeetrit. Kuni 300 meetri kauguselt saab ühenduse alla 1000 krooni maksva WiFi seadmega, kaugemal aga on vaja hankida kallim, kuni 3000 kroonine seade.

Abilinnapea Erich Petrovitsi sõnul soovib linn munitsipaalinternetiga pakkuda võimalikult suurele hulgale linlastest elementaarset püsiühendust, mille abil saaks inimene sirvida veebilehekülgi, saata ja võtta vastu e-maile, kasutada internetipanka või ajada näiteks asju riigi- ja omavalitsusasutustega.

Petrovits rõhutas, et linna traadita internetivõrgu eesmärk ei ole pakkuda kiiret andmesidet, mis võimaldaks kasutada keerukaid multimeediarakendusi või laadida serveritest alla mahukaid faile, näiteks filme. 'Kui inimene seda soovib, siis peab ta ikkagi ostma kommertspüsiühenduse,' märkis Petrovits.

Kui esimene tugijaam tööle hakkab ja inimene tahab linna WiFi-t kasutama hakata, siis peab tema vastuvõtuseadme asukohast olema silmside AS Rakvere Soojus korstnaga, sest majaseintes sumbuvad raadiolained kiiresti, ka lehes puuvõra takistab sidet. Korterelamutes soovitatakse osta üks vastuvõtuseade kogu trepikoja peale ning viia sealt ühendus kaablite abil igasse korterisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing