Pealinnas parkimine ülehomsest kallimaks

Tõnu Tramm 30. juuli 2004, 00:00

Kesklinna tasulises valveta parkimistsoonis pikeneb tasulise parkimise aeg Raepressi andmetel tööpäevadel õhtuti praeguselt kella 18st kella 19ni. Osas senises kesklinna parkimisalas hakkab kehtima kõrgendatud ehk nn südalinna tariif 24 krooni tunnis ning 12kroonise tariifiga kesklinna piirkonda laiendatakse alaga, mis jääb Pärnu maantee, Vineeri, Vana-Lõuna, Herne, Juhkentali ja Liivalaia tänavate vahele.

Seega tuleb maksta valveta tasulise parkimise tunni eest vanalinnas ööpäevaringselt, südalinna ja laiendatud kesklinna parkimisalal tööpäevadel kell 7 kuni 19 ja laupäeval kell 8 kuni 15. Ka Vabaduse väljaku kinnises parklas on parkimine tasuline kogu ööpäev, küll aga jääb seal senise nelja erineva maksumäära asemele kehtima kaks. Kell 7 kuni 22 maksab parkimistund 24 ning öösel 12 krooni.

Kehtima hakkavad ka uued kuukaartide hinnad. Vanalinna tasulises parkimistsoonis hakkab kuukaart maksma 3500 krooni, südalinna parkimistsoonis 2500 krooni ning ülejäänud kesklinna tasulises parkimisalas 1500 krooni. ID-kaardiga tallinlastel on võimalik osta parkimise kuukaardid veerandi võrra odavamalt. Parkimistasust vabastatakse tasulise parkimise tsoonis elavad kesklinna elanikud, kelle nimi on kantud sõiduki registreerimistunnistusele omaniku, rentniku või kasutajana. Elanike parkimiskaarte väljastab Aia tn 2 asuv Tallinna kommunaalameti parkimiskorralduse osakond. Raepressi andmetel tähistatakse parkimisalad vastavalt ning ühtlasi laiendatakse ka parkimispiletite müügivõrku, et inimestel oleks neid hõlpsam kätte saada. Samuti on parkimiskorraldajad ja -kontrollijad lubanud olla vähemalt esialgu rohkem abistaja kui karistaja rollis.

Augustist laienev tasulise parkimise ala avaldab mulle vägagi otsest mõju. Siiani oli Hansapanga peakontori läheduses Liivalaia ja Herne tänava vahelisel alal parkimine tasuta, nüüd ei oska mõeldagi, mis esmaspäeval tööle minnes saama hakkab. Parkimise eest 12 krooni tunnist ehk siis tööpäevas kokku 120?130 krooni on minu jaoks suhteliselt ebareaalne väljaminek.

Ka 1500 krooni parkimise kuukaardi eest pole just eriti taskukohane summa. Üheks peamiseks alternatiiviks on muidugi unustada autoga tööl käimine ja hakata kasutama ühistransporti. Suvel ei ole see probleemiks, aga kujutan ette, et talvehommikul on ikka üsna raske minna maja ees seisvast autost mööda bussipeatusesse külmetama. Aga inimene harjub kõigega ja ma usun, et mõne aja pärast ei pane seda probleemi enam tähelegi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing