Läti mahlatootja Cido läks taanlaste kätte

Sirje Rank 02. august 2004, 00:00

Eelmisel nädalal avalikustatud tehingu maksumus on 241,5 miljonit Eesti krooni. Kui juurde arvata ka Cido võlad ? 119,7 miljonit krooni, on tegelik summa 361,2 miljonit krooni.

Tehinguga omandavad taanlased kõik 100% Cido aktsiatest, selle peavad veel kinnitama Läti konkurentsiametnikud.

Pärast Cido ostu puudub Byggerigruppenil oma esindus veel vaid Eesti turul, varasemast kuuluvad kontsernile Leedu õlletootjad Tauras ja Kalnapils.

?Meie strateegilises plaanis on kirjas suurem rõhuasetus Balti turule, mida me koos Skandinaavia turuga liigitame oma koduturuks. Leedus, kus me juba varem oleme tugevalt kanda kinnitanud kahe õlletehasega, on meil nüüd täissortiment. Sama seis on meil nüüd ka Lätis, kus on tugev müügi- ja jaotusorganisatsioon, mille kaudu me nüüd saame ka õlut müüa,? ütles firma rahvusvaheliste turgude direktor Connie Astrup Larsen ajalehele Börsen. ?Me näeme Balti riikides jätkuvalt suurt kasvupotentsiaali.?

Läinud aastal oli Cido Partikas Grupa käive 315,9 miljonit krooni ja kasum 35,1 miljonit krooni. See on 14% enam kui eelnenud aastal.

Cido turuosa oli mullu kolme Balti riigi mahlade ja nektarite turul 19%, jäädes alla vaid Gutta 25%le. Lätis oli turuosa 44?45%, Leedus 10?14% ja Eestis 5?7%.

Lisaks mahladele ja nektaritele, mille osakaal kogutoodangus oli mullu 39%, villib Cido veel joogivett ning gaseeritud jooke ja gaseerimata jooke. Kaubamärgi Oma all toodetakse ka ket?upit, kastmeid, juurviljakonserve, keediseid, margariini.

Byggerigruppen ekspordib oma toodangut 65 maailma riiki. Kontserni kuulub neli õlletootjat Taanis, lisaks kaks Leedu õlletootjat.

Kõige vähem joovad õlut lätlased, ehkki aktiivne reklaamikampaania ning uus taara aitas seal mullu müüki kasvatada. Aastas tarbitakse Balti riikides elaniku kohta keskmiselt 70 liitrit õlut, mis on 30% vähem kui Taanis ja Põhja-Euroopas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing