Pärnu kinnisvaraturu märksõnaks on uued korterelamud

Ülle Tamm 02. august 2004, 00:00

Välismaalt ja mujalt Eestist pärit klientide kõrgendatud huvi Pärnu linna kinnisvara vastu ning kohalike elanike soodsad laenuvõimalused on hoidnud Pärnumaa kinnisvaraturu aktiivsuse kõrgel.

Võrreldes aasta algusega, on vanade elamispindade hinnad kerkinud 5?15% ning vanades kortermajades asuvad renoveeritud korterid maksavad kuni 12 000 krooni ruutmeetrist. Vana elamufondi jätkuv hinnatõus, soodsate laenuvõimaluste tõttu kõrge nõudlus ning varasemate arendusprojektide edukus ongi andnud tõuke elamispindade arendamiseks Pärnus ning ka Pärnu lähiümbruses.

2004. aasta märksõna Pärnu linna kinnisvaraturul on uued korterelamud, mida kerkib kui seeni peale vihma. Seetõttu on suvepealinna uut eluaset ihkaval kliendil väga head valikuvõimalused erinevate asukohtade, välisilme-arhitektuuri ning hinnataseme vahel. Tänaseks on arendajad alustanud üle 550 korteri ehitust, nendest 260 valmib enne 2004. aasta lõppu.

Kõige soodsamad pakkumised algavad hinnatasemelt 11 000 kr/m², ent eksklusiivsemate merelähedaste objekti hinnad küündivad 22 000 kr/m².

Hästi arenenud infrastruktuuriga Mai elurajooni on võimalik soetada uude kortermajja ühetoaline lõpliku siseviimistlusega korter 390 000 krooniga, samal ajal maksavad renoveeritud korterid kuni 350 000 krooni. Tänu suhteliselt väiksele hinnaerinevusele uute ja vanade pindade vahel on soodsa hinnatasemega arendusprojektide ? nt Metsa 15a, Mai 6a ? müük olnud edukas, mõlemas majas kokku 169 korterist on kodulehe andmetel broneeritud või müüdud 108. Kui Metsa tänava majja võivad uued omanikud juba sisse kolida, siis Mai 6a kortermaja on alles vundamendijärgus ning valmib lõplikult 2005. aasta esimesel poolel.

Ühtse arhitektuurse välimusega kaheksast kortermajast koosnev kvartal Papli tänaval pakub eksklusiivset funktsionalistlikku välisilmet ? maja iseloomustavad suured klaaspinnad ning atraktiivne asukoht supelranna ning uue veekeskuse naabruses.

Küllaltki uudne ja huvitav lahendus on mõnede majade juurde rajatud üldkasutatavad välibasseinid ning avarad 7?25 m² suurused rõdud-terrassid. Sõltuvalt siseviimistluse tasemest ning merevaate olemasolust jäävad korterite ruutmeetrihinnad vahemikku 16 700?22 000 kr. Umbes 50 m² suuruste kahetoaliste lõppviimistlusega kortereite hinnad algavad 900 000 kroonist ning on seega mõeldud eelkõige keskmisest rahakamale kliendile. Hoolimata kõrgest hinnatasemest on enamus kortereid tänaseks müüdud või broneeritud. Eksklusiivsema vara huvilisele peaks tänavu sügisel valmima kuuekorruseline kortermaja vahetult Pärnu jõe äärde jahisadama naabrusesse Ringi tänavale.

Olenevalt korteri suurusest, akendest avanevast vaatest, siseviimistluse tasemest jne jäävad hinnad vahemikku 15 800?19 900 kr/m². Kuigi maja ehitus on alles algusjärgus, on suurem jagu kortereid juba täna broneerimislepingutega kaetud.

Mõõdukat hinnakasvu Pärnu kinnisvaraturul oodata ka aasta teisel poolel. Kehvema asukohaga arendusprojektide müük võib takerduda, kuna kliendi valikuvõimalused on väga suured. Seega võib mõningatel juhtudel osutuda vajalikuks ka hinnakorrektsioonid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing