Sideturule võib tulla uusi üritajaid

Villy Paimets 02. august 2004, 00:00

OÜ CityGSM, kes tahtis mobiilsideturule tulla ettemakstud kõnekaardiga ning pakkuda seda Radiolinja võrgus, teatas loobumisest.

?Kuna RLE kõnekaardil ZEN läheb kenasti, siis otsustasime City teema lõpetada. Ehk teisisõnu CityGSM telekomiturule ei tule,? ütles OÜ CityGSM juht Kuno Panksepp.

Leping Radiolinja Eesti võrguressursi kasutamiseks sõlmiti aastal 2002.

?Radiolinja Eesti ja CityGSMi vaheline leping on endiselt jõus, me ei näe seost ZEN-kõnekaardi lansseerimise ja CityGSMi lepingu vahel,? ütles Radiolinja Eesti juhatuse liige Andrus Hiiepuu. ?Tõenäoliselt ei jää ZEN-kõnekaart viimaseks kõnekaardiks mobiilsideturul ning lähiajal võib siin konkurente lisanduda veelgi.?

Samuti aastaid on turule tulekut lubanud AS Vertelson Mobiil, kes soovis hakata tegelema minutimaaklerlusega, st osta operaatoritelt hulgi kõneminuteid ning neid siis kasuga edasi müüa, ei ole plaanitut pooleli jätnud.

?Paari-kolme nädala pärast teeme pressikonverentsi, siis saavad kõik küsimused vastatud,? vastas Vertelson Mobiili juht Peep Põldsamm küsimusele Vertelsoni plaanide kohta. ?Praegu on kõik ikka veel samamoodi ning (turuletuleku ? toim.) tähtaegu oskan öelda küll, aga ei taha. Ei taha konkurente pöördesse ajada.?

CityGSMi loobumisest Põldsamm kuulnud ei olnud, kuid ta lisas, et ei ole seda ka nii väga uurinud.

Võimalike uute konkurentide kohta ütles Põldsamm, et võib puhta loogika põhjal öelda, et Eesti telekomiturule võivad tulla ACN, kes tegutseb juba Soomes, ning Soome firma Saunalahti, kes on mõõnast üle saanud ja tahab ka kindlasti siiapoole tulla.

ACN on rahvusvaheline suurkontsern, kes tegutseb tavatelefoni ja mobiilside alal USAs, Kanadas, Inglismaal, Saksamaal, Hollandis, Austrias, Iirimaal, Itaalias, Norras, Rootsis, Taanis ja Soomes. ACNi kodulehelt võib lugeda, et peagi tulevad nad ka Eesti turule ning otsivad selleks juba töötajaid ning edasimüüjaid.

Saunalahti on aga Eestis juba Jippii! nime all mitu aastat esindatud.

?Uutest operaatoritest on erinevates seostes olnud juttu juba rohkem kui kolm aastat. Reaalselt ei ole ükski virtuaaloperaator tegevust alustanud,? ütles EMT turundusdirektor Piret Mürk. ?Eesti mobiilsideturg on juba enam kui aasta äärmiselt pingelises konkurentsisituatsioonis ning uutel tulijatel on raske millegi üllatuslikuga turule siseneda.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing