EPL: Eluasemelaenu käendamiseks lõpeb KredExil raha

02. august 2004, 08:55

KredExi laenukäendus, mis lubab pangast saada eluasemelaenu alla 30protsendilise omafinantseeringuga, lõpeb praeguse laenamise tempo juures sügisel.

Limiidi lõppedes jäävad noored pered, sundüürnikud ja korteriühistud ilma riikliku laenutagatiseta, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Meie arvutuste järgi tekib novembris olukord, kus me ei saa enam eluasemelaenudele käendusi väljastada, juhul kui laenu võtmine jätkub tänases mahus,? ütles KredExi juhataja Maive Rute.

Tema sõnul mõjutab see kõige valusamini noori peresid, kes saavad KredExi garantii tõttu eluasemelaenu 10protsendilise omafinantseerimisega. Pärast käenduste väljastamise lõppemist võib see tõusta aga uuesti 34 protsendile. KredExi laenukäendusega on tänaseks eluaseme soetanud ligi 12 000 noort peret ja spetsialisti.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtluse talituse juhataja Pirko Konsa sõnul alustas ministeerium juba kevadel ettevalmistusi, et tulla sügisel välja limiite suurendava eelnõuga. Täna valmistab ministeerium ette seaduseelnõu, mis suurendaks poolteist aastat tagasi paika pandud piirlimiite. Lõpliku otsuse langetab Riigikogu.

?Uue limiidi suurus võiks olla miljard krooni, sest poolteist aastat tagasi kinnitatud 700 miljoni kroonisest summast pidi arvestuste järgi jätkuma kaheks-kolmeks aastaks,? ütles Konsa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing