MicroLinki administreeritavate serverite arv kasvas esimesel poolaastal 24%

02. august 2004, 09:51

MicroLink Eesti administreerib praegu 390 serverit, mis on 24% enam kui möödunud aasta lõpus, teatas ettevõte.

2/3 administreeritavatest serveritest on majutatud Microlinki serverikeskustes.

MicroLink administreerib, hooldab või majutab kokku üle 600 serveri. Üle poole teenuste mahust moodustab kompleksne haldusteenus, mille eesmärk on tagada serveri, operatsioonisüsteemi ning andmebaasi kõrge käideldavus ja võimalikult vähesed rikked. See saavutatakse optimaalse struktuuri disaini, klientide süsteemide korrastamise ja ennetavate hooldustöödega. Lisaks töötavad 24x7 režiimil monitooringu- ja häirekeskus ning osad teenindusüksused. Haldusteenuse raames saab vajadusel ka serverit ja serveritarkvara rentida.

Täislahendusena pakutakse serverite administreerimist, majutamist ja hooldusteenust. Serverikeskusi on Tallinnas kaks: Pärnu maanteel Estconde ärikeskuses ja Roosikrantsi tänaval. Lisaks kahele Eesti serverikeskusele pakub MicroLink serverimajutust ka Riias ning Vilniuses, mõlemas linnas on samuti kasutada kaks serverikeskust.

Klientide PC töökohti on MicroLinki hooldusteenuse all ligi 3000, kasv võrreldes eelmise aasta lõpu seisuga on 6%. Teiste PC hooldusteenuste pakkujatega kõrvutades on MicroLinkil kõige rohkem klientide hoolduslepinguga hooldatavaid arvuteid.

'Süsteemihaldusteenuste mahu suur kasv vastab MicroLinki plaanidele,' kommenteeris süsteemihalduse osakonna esimese poolaasta tulemust Microlink Eesti juhatuse esimees Peter Priisalm, 'MicroLink peab teenuste arendamist ja kasvu oma prioriteetseks tegevuseks.'

'Serverite majutusteenust on osutatud Eestis juba üle kümne aasta, see on traditsiooniliselt ISPde ja telekomiettevõtete äri. MicroLink oli 5 aastat tagasi esimesi IT ettevõtteid Eestis, kes fokusseerus serverite ja serverite tarkvara rendi ning missioonikriitiliste infosüsteemide infrastruktuuri täishaldusteenusele,? lisas MicroLink Eesti süsteemihalduse osakonna juhataja Riina Einberg, ?tänane teenuste maht ja Eesti parim serverite halduse tiim on viie aasta tugeva töö tulemus, kuid peamine saavutus on klientide usalduse võitmine ja selle usalduse õigustamine'.

2004. aasta juuni seisuga töötab MicroLink Eestis süsteemihaldusteenust pakkuvas osakonnas kokku 56 spetsialisti.

MicroLinki eesmärk on pakkuda korporatiivklientidele täielikku IT outsourcingut, sh. PC- ja kesksüsteemide teenuseid, andmesidet, tarkvaraarendust ja -juurutust, konsultatsioone ja lahenduste jaoks vajalikku riistvara ning ärirakendusi. 540 töötajaga on MicroLink Baltikumi suurim IT-teenuste ja lahenduste ettevõte. MicroLinki gruppi kuuluvad MicroLink Eesti, Lätis paiknevad MicroLink Latvia ja Baltijas Datoru Akademija ning Leedu tütarfirmad MicroLink Data, Fortech IT ja MicroLink Netcoms. Ettevõtte IT-äride käive ületab aastas 600 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing