PM: Suurkontserni tööjõuvajadus ajab personaliotsijad kimbatusse

02. august 2004, 08:58

Tartumaal on tööpuudus liiga väike, ütles personaliotsingufirma juht Herdis Ojasu. Sügisel Elvas avatavasse elektroonikatehasesse tuleb aga leida 150 töötajat.

Elcoteqist välja kasvanud rahvusvaheline tööstuselektroonika allhanketootja Enics teeb heade töökäte leidmiseks Elvasse Eestis seni harva nähtud jõupingutusi. Vältimatud eeldused seal töötajaks saamiseks on vaid põhiharidus, riigikeele oskus ja tööisu, kirjutas Postimees.

Inimesel pole vaja enne töölepingu sõlmimist midagi spetsiifilist osata, ehkki varasem töö mõnes samalaadses firmas tuleb mõistagi kasuks. Pärast lepingu sõlmimist koolitab Enics töötajaid oma kulul kaks nädalat Tartu kutsehariduskeskuses, seejärel kaks nädalat Soome või Ungari tehases.

Samal ajal tiksub inimesele palk ning väliskoolituse ajal lisaks ka päevaraha. Oskustööliste netopalga vahemikuks kujuneb aga 3900?5500 krooni. Igal hommikul viiakse Tartus elavad töölised bussiga Elvasse. Ometi ütleb tööinimesi otsiva Personalipunkti juht Herdis Ojasu, et valik on väike.

Mullu sügisel kukkus registreeritud töötute osa Tartumaa tööealise elanikkonna hulgas 2,5 protsendini. «Ida-Virumaa oleks meie otsinguid hõlbustanud,» tunnistas ta.

Ehkki elektroonikakomponentide komplekteerijaid otsivaid reklaamlehti jagatakse ka tööhõivebüroodes, näeb Ojasu peamise võimalusena osta tööjõudu teistest firmadest üle maakonna keskmise palga kergitamise teel.

Enics Finlandi tegevjuht Kari Leivo ütles, et firma investeerib töötajate leidmisse ja koolitusse miljoneid kroone. «Meil ei ole inimeste leidmiseks palju aega ning vaja on heade oskustega töötajaid,» lausus ta. «Tahame olla firma, kuhu inimesed tahavad teistest ettevõtetest üle tulla.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing