Põhjarannik: Narva koguneb Põhjamaade kokkade koorekiht

02. august 2004, 09:04

Taasiseseisvumispäeval on Narvas kokkade festival, kus teevad süüa 65 Põhja- ja Baltimaade ning Venemaa tippkokka.

Kokkade festivalile 'Chiefs without borders' on oodatud kokkade liidu juhid üheksast riigist. Lisaks Taanile, Islandile, Norrale, Rootsile ja Soomele võtavad festivalist osa ka Leedu ja Läti ning Venemaa tippkokad. Eestit on festivalil esindamas 11 kokka, kelle hulgas nii Tallinna restoranide peakokad kui ka teleekraanilt tuntuks saanud meistrid, kirjutas Põhjarannik.

Festivali korraldaja Narva kutseõppekeskuse direktori Ago Silde sõnul tuleb piirilinna enneolematult esinduslik koosseis, kelle hulgas norrakatest maailmameistrid ja Euroopa kokkade liidu juhid. 'Varem on liidu juhid küll koos istunud, kuid ma ei tea, et nad oleksid kõik koos süüa valmistanud. Sellest tuleb uhke etendus,' lubas Silde.

Idee festivali korraldamiseks pärineb Soome kokkade liidu presidendilt Martti Lehtinenilt, kes ka ise seal kaasa lööb. 'See on hea võimalus reklaamida nii Narvat kui ka Ida-Virumaad,' arvas Silde.

Festivali raames teevad kõikide riikide esindused buffet-laua 25 inimesele. Ettevalmistused selleks algavad juba eelneva päeva õhtul. Kohapeal, Narva Hermanni kindluses, kuhu laud üles pannakse, valmistatakse barbeque-ahjudes kuumad road. 'Iga riik tutvustab oma kokakunsti ja rahvuskööki,' lubas Silde.

Kokkade tehtud roogi pääseb maitsma 200 inimest ning maitsmine maksab 1500 krooni. Müüki läks 70 piletit, millest praeguseks on alles kümmekond. Ülejäänud kohad on mõeldud kutsutud külalistele.

Enne buffet-laudade katmist on kindluse õuel veel kokkade võistlussõu, kus tuleb tunni-poolteise jooksul näidata oma käteosavust. Nii tuleb näiteks puhastada aja peale kilo räime ilma nuga kasutamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing