EPL: Parts võib minna valitsusremondile

03. august 2004, 08:59

Riigieelarve ja haridusreformi nimel on peaminister Juhan Parts valmis valitsuse kandepinda laiendama.

Lähemad poolteist kuud näitavad, kas riiki juhib edasi praegune koalitsioon või saab teoks peaminister Partsi hoiatus võimuliitu ees ootavatest võimalikest muudatustest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eesti vajab tugevat ja stabiilset valitsust. Meil on vähe aega nääklemiseks kodumaal. Seetõttu on vajalik tugev valitsus ja selles osas kindlasti töö jätkub, et valitsuse toetuspind oleks lai,? ütles Parts hiljuti. ?Kui küsida, kas tuleb mingeid muudatusi, siis ma ei ruttaks sündmustest ette,? ei välistanud Res Publica esimees koalitsiooni laiendamist uue partneriga või ühe osapoole väljavahetamist.

Valitsuse infojuhi Kristi Liiva sõnul pidas peaminister ennekõike silmas omavaheliste vastuolude selgeks rääkimist. Ka Parts osutas algavatele keerulistele eelarvevaidlustele ja hariduse reformikava läbisurumisele kui tõsistele väljakutsetele.

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani ettepanekul kohtuvad uuel nädalal valitsusparteide juhid, et arutada, kuidas edasi minna. ?See, et algatus tuli Reiljanilt, võib näidata, et Rahvaliit ei tunne end kindlalt,? märkis võimuliidu siseeluga kursis olev isik. Koalitsiooni püsimise üheks proovikiviks saab 12. augusti valitsuse kabinetiistung, mis on pühendatud 2005. aasta eelarvele.

Reformierakonna esimene aseesimees Andrus Ansip pidas parimaks lahenduseks kolme osapoole jätkamist. ?Väidan, et mingit aktiivset tegevust uute partnerite leidmiseks ei käi,? sõnas Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing