PM: ELi sõiduks läheb vaja uut ravikindlustuskaarti

03. august 2004, 09:03

Augustist väljastab haigekassa uusi Euroopa ravikindlustuskaarte, mille saamiseks oli eile õhtuks soovi avaldanud juba umbes 500 inimest.

Kui seni Eestis kehtinud roheline haigekassakaart andis õiguse arstiabile üksnes Eestis, siis Euroopa sinistes toonides ravikindlustuskaart võimaldab vajalikku meditsiinilist teenindust kogu Euroopa Liidus. Seetõttu on uut kaarti vaja eelkõige neil inimestel, kes kavatsevad sõita mõnesse teise euroliidu riiki, kirjutab Postimees.

Uut kaarti saab taotleda vähemalt 15aastane inimene, kellel on pass või ID-kaart, lapsele saab kuni 18. eluaastani kaarti taotleda ka tema vanem. Alla 15aastastele väljastab haigekassa Euroopa ravikindlustuskaardi, mis kehtib kuni viis aastat. Lapse sünni korral peavad vanemad uue ilmakodaniku haigekassas arvele võtma, kust beebile väljastatakse kohe Euroopa ravikindlustuskaart.

Uue ravikindlustuskaardi asendussertifikaadi annab haigekassa inimesele, kelle kindlustuskaitse kehtib vähem kui kolm kuud, kelle kaart on kadunud või kes vajab kindlustust tõendavat dokumenti väga kiiresti.

Kaardi saamiseks tuleb minna mõnesse haigekassa klienditeenindusbüroosse või vormistada taotlus kodanikuportaalis aadressil www.riik.ee/kodanikuportaal. Samuti on võimalik saata taotlus haigekassasse tavalise või elektronposti teel, viimasel juhul läheb vaja digitaalallkirja. Samamoodi toimub ka ravikindlustuskaardi pikendamine kehtivusaja lõppedes. Taotluse blankett on üleval haigekassa koduleheküljel ning saadaval klienditeenindusbüroodes.

Uus ravikindlustuskaart jõuab inimeseni kümne päeva jooksul pärast taotluse laekumist kas lihtkirjaga sellel aadressil, mis on registreeritud haigekassa andmebaasis, või peab kaardile ise järele minema. A4 formaadis paberist asendussertifikaadi saab kohe taotluse esitamise ajal haigekassa piirkondlikust osakonnast kätte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing