Harju Elekter üllatas teises kvartalis rekordilise ärikasumiga

Annika Matson 04. august 2004, 00:00

Hansabank Marketsi analüütik Mihkel Torim tõdes, et firma ärikasum ületas nende ootusi ligi kolmandiku võrra. Ekspert ootas teise kvartali ärikasumiks 5,5 mln krooni, saavutatud 7,1 mln krooni asemel.

Torim kergitas juuni keskel Harju Elektri müügi-soovituse hoia-soovituseks. Hinnasiht on hetkel 7 eurot ehk 109,5 krooni. Eile sulgus aktsia 11,87 krooni tasemel. Ka pärast tulemuste ülevaatamist ei ole tema sõnul põhjust soovitust muuta, sest üks kvartal ei pruugi tähendada veel kogu aastaks väga head tulemust.

Ka Harju Elektri käibe kasv oli korralik. Müük kasvas teises kvartalis 31,4%, 103,5 miljoni kroonini. Firma puhaskasum vähenes kvartaliga enam kui poole võrra 25,2 miljoni kroonini, sest võrreldes eelmise aasta sama perioodiga jäi finantstulu PKC Grupi aktsiate ümberhindlusest väiksemaks.

Torim tõdes, et neli eurot (63 krooni) on Harju Elektri aktsia hinnas firma äritegevuse väärtus ja kolm eurot (46,5 krooni) PKC aktsia väärtus.

Tulevaks aastaks ootab Torim Harju Elektri grupi müügi kümnendikulist kasvu.

?Tulemused olid meie kogu aasta prognoosidega võrreldes väga tugevad,? möönis ka Ühispanga analüütik Raul Rannaste. Kulud on tugeva käibe ja ärikasumi kasvu juures samas normaalsed, rõõmustas ta. ?Hoolimata tugevast müügist ja ärikasumist peame aktsiat siiski ülehinnatuks ja soovitame kasumit realiseerida,? ütles Rannaste.

?Juhul kui PKC Grupi aktsia hind jääb hetke tasemele, saab Harju Elekter kolmandas kvartalis oma finantsinvesteeringu ümberhindluselt 36 mln krooni kahjumit,? ütles Äripäeva analüütik Alvar Jõgeva. Ta toonitas, et seda olulisem on Harju Elektri aktsia puhul jälgida ärikasumit.

?Ärikasumi enam kui kahekordse kasvu tõi emafirma hea käekäik ning ning Leedu tütarfirma edukas käivitamine,? möönis Harju Elektri juhatuse esimees Andres Allikmäe.

Allikmäe loodab, et ka tulevikus annab PKC aktsia püsivalt finantstulu. Harju Elektrile kuulub 10,6% Soome firmast PKC.

FIM Securitiese analüütik Pasi Vaisanen andis Soome elektroonikafirma PKC aktsiale pikaajaliselt ostusoovituse. Hinnasiht on eksperdil 26 eurot. Eile kell 17 maksis PKC aktsia 22,7 eurot.

?PKC aktsia väärtus on hetkel väga madal, sest firmal on sel aastal olnud erakorralisi kulusid, mis tekkis uute toodete juurutamisest,? ütles Vaisanen ning lisas, et ka aasta teisel poolel võib väärtus veelgi langeda. Tuleval aastal seevastu ootab ta firma väärtuse kasvu. Ekspert prognoosis, et firma kasum aktsia kohta langeb sel aastal mullusega võrreldes 20%, järgmiseks aastaks oodatakse aga kasumi 35% kasvu.

Mandatum Stockbrokersi analüütik Esa Hirvonen soovitab PKC Groupi aktsiat hoida.

?Olen PKC aktsia suhtes hetkel positiivselt meelestatud, eriti pärast mõningast langust aasta alguses,? ütles Hirvonen.

PKC äsja avaldatud teise kvartali tulemused olid küll oodatust veidi nõrgemad, kuid firma väärtus on tema sõnul siiski hea.

Carnegie analüütik Miikka Kinnunen andis PKC-le soovituse ?neutraalne?. Kogu aastaks ootab ekspert PKCle 168 mln euro suurust käivet, mis oleks mullusega võrreldes 15% kasv. Kasumiks aktsia kohta oodatakse sel aastal 1,97 eurot ja tuleval aastal 2,18 eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing