EPL: Ansip loodab ühinenud parempartei tekkimisele

04. august 2004, 08:51

Reformierakonna esimese aseesimehe Andrus Ansipi hinnangul oleks ülimalt mõistlik, kui Eesti paremerakonnad leiaksid endas tulevikus jõudu ühinemiseks.

?Minu arvates võiks Reformierakonna, Res Publica ja Isamaaliidu ühinemisel saada väga tugeva paremerakonna,? ütles Ansip Eesti Päevalehele.

Paremparteide konsolideerumisest saab tema sõnul rääkida aga kaugemas perspektiivis. ?Lähiajal pole see teostatav,? lisas Reformierakonna praegune tegevjuht.

Ühe põhjusena tõi Ansip välja mitmete juhtivpoliitikute ambitsioonid ja ka isiklikud vastuolud. Parempoolsete poliitiliste jõudude koondumise vajadusele on osutanud ka Reformierakonna esimees Siim Kallas.

Läinud aasta novembrikuise valitsuskriisi päevil tutvustas Kallas oma erakonnakaaslastele ideed sõlmida Reformierakonna ja Res Publica vahel kaugeleulatuv strateegiline liit.

Umbes samal ajal mängis Isamaaliidu endine esimees Mart Laar mõttega, mille järgi võinuks paremerakonnad minna europarlamendi valimistele vastu ühisnimekirjaga.

Viimane arvestatav erakondade liitumine Eesti poliitikas leidis aset 1999. aasta Riigikogu valimiste eel, kui ühte heitsid Mõõdukad ja Rahvaerakond, kellest praegu on saanud sotsiaaldemokraadid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing