IMF soovitab ELil oma tööjõudu paremini kasutada

04. august 2004, 11:25

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) on seisukohal, et Euroopa Liidu riigid ei kasuta oma tööjõu potentsiaali piisavalt ära.

Euroopa majanduskasvu probleemiks ei ole töö tootlikkus, mis on USA omaga enam-vähem samal tasemel, vaid see, et tööd tehakse liiga vähe. Tööpäevad on liiga lühikesed ja ligi 20 miljonit inimest on tööta, ütles IMFi esindaja Michael Deppler euroliidu värskes majandusülevaates.

Kui IMFi andmeil moodustas ELis töö tootlikkus 70% USA omast, siis 2000. aastaks oli vahe juba tasa tehtud. Samal ajal on tööjõu kasutamisel olnud vastupidine areng. Kui 30 aastat tagasi oldi selles osas võrdsed, siis nüüd on USA edumaa 30%. Põhjuseks on Euroopa riikides lühikesed töönädalad ja suur tööpuudus, kirjutab Financial Times.

Et olukorda parandada, tuleks ELil läbi viia olulisi majandusstruktuuri muutusi. Kui neid ei tehta, siis Euroopa olukord halveneb elanikkonna vananemise tõttu veelgi, hoiatab IMF.

IMF tõstis ELi selle aasta majanduskasvu prognoosi varasemalt 1,75 protsendilt 2-le. IMFI väitel on euroliidu majanduskasv kahe suurima majanduse, Saksamaa ja Prantsusmaa liigjäiga tööturu taga kinni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing