SLÕL: Kütuselao kõrval leegitses angaar

04. august 2004, 08:57

Ööl vastu teisipäeva süttis Viimsis osaühingu Krismex angaar. Sellest viie meetri kaugusel seisab ehitis, milles ladustati päästeameti andmetel kütust.

«Üsna üksteise lähedal on kaheksa angaari, milles hoiti ka kütust ning sõidukeid,» kinnitab SL Õhtulehele päästeameti pressiesindaja Ott Laido.

Angaaridest umbes 100 meetri kaugusel on elumaja. Selle elanik arvas, et põlengu ajal võinuks tuul sädemeid lennutada ka tema maja poole.

«Olen nendest piisavalt kaugel ja rohkem maju läheduses ei ole,» ei uskunud Viimsi elanik siiski, et võimalik kütusepõleng oleks tema majale ohtlikuks muutunud. «Jälgisin tulekahju senikaua, kuni asi sai kontrolli alla. See juhtus päris kiiresti. Arvan, et poole tunniga.»

BNSi andmetel kandusid angaaris olnud värvipulbri põlemisgaasid Viimsi elamuteni.

Laido sõnul said päästjad angaari kasutajalt teada, et hoones on ka plahvatusohtlikud keevitusballoonid. Päästjad leidsid neid tükki kuus.

Nii firma omanik Viktor Malleus kui angaaris töötanud töömehed ei teadnud, et põlenud angaari lähistel oleks olnud kütuseladu.

Malleus ütles, et Krismexi angaaris tehti metallitooteid. Angaaris käis tööl 13 meest.

Malleuse hinnangul sai firma põlengust kahju üle miljoni krooni. «Värvimisaparaat ise maksab juba paarsada tuhat,» lisas firma tegevjuht Andrus Sülla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing