EPL: Hiiu Kalur vähendas ettevõtte aktsiakapitali

05. august 2004, 08:56

Üleeile toimunud Hiiu Kaluri aktsionäride üldkoosolekul otsustati vähendada ettevõtte aktsiakapitali seniselt 25,5 miljonilt kroonilt 400 000 kroonile.

?Vähendamise põhjuseks on eelmiste aastate kahjumid. Kandsime kahjumid maha aktsiakapitali arvelt ja täna ei vastanud see enam omakapitali nõudele,? ütles Hiiu Kaluri suuromanik Toomas Kõuhkna Eesti Päevalehele.

Lisaks aktsiakapitali vähendamisele otsustas üldkoosolek Kõuhkna sõnul läbi viia ka uue aktsiate emissiooni. Emissiooni lõpptähtajaks on 26. august. ?Selleks kuupäevaks peavad olema kõik aktsiad märgitud.

Osa aktsiaid läheb müüki ka ülekursiga.?

Kõuhkna loodab, et senised aktsionärid ei ole kaotanud usku kalandusse ja osalevad emissioonil. Kui seda teevad kõik senised aktsionärid, säilib ka aktsiate praegune proportsionaalne jaotus. Võimalik on ka uute aktsionäride kaasamine, kui praeguste poolt emissiooni täis ei märgita.

?Summa ongi väike seepärast, et kõik olemasolevad aktsionärid saaksid säilitada oma proportsioonid,? lisas rohkem kui 80 protsendi Hiiu Kaluri aktsiate omanik Kõuhkna.

Hiiu Kaluris töötab kokku üle 700 inimese, neist Hiiumaal 500. Käesoleva aasta nelja esimese kuu kasum oli umbes viis miljonit krooni. Kala püüavad ettevõttele 12 laeva, neist neli ookeanil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing