Endla tänava ja Toompuiestee alla paigutatakse kõrgepingekaablid

Inno Tähismaa 05. august 2004, 15:17

Eesti Energia paigaldab Tallinnas Endla tänava ja Toompuiestee alla kõrgepingekaablid, et paremini kesklinna piirkonda elektriga varustada.

Täna kirjutasid Eesti Energia tütarfirma OÜ Põhivõrk ja AS Merko Ehitus alla lepingule kõrgepingekaablite paigaldamiseks Endla ja Toompuiestee tänavate alla, teatas Eesti Energia pressitalitus. Järgmise aasta augustis tööd alustav Tõnismäe alajaam ühendatakse 110 kV kaablite kaudu Endla ja Elektrijaama alajaamadega. See samm suurendab Tallinna kesklinna elektrivõrgu töökindlust.

Lepingu kogumaksumus on 36 miljonit krooni ja tööde lõpptähtaeg on augustis 2005. Kaablitrass saab Tõnismäe ja Endla alajaamade vahel olema 1,5 km ning Tõnismäe ja Elektrijaama alajaama vahel 2,5 km pikk. Koos 110 kV kõrgepingekaablitega paigutatakse Tõnismäe ja Elektrijaama vahelisse kaablitunnelisse ka Jaotusvõrgu 10 kV kaablid.

Tööd toimuvad koostöös Tallinna linnaga, mille käigus paralleelselt tegeletakse ka Toompuiestee asfalteerimisega.

AS Merko Ehitusele on see esimene suurem projekt kõrgepinge seadmete paigaldamisel.

Tõnismäe alajaama hoone valmis FKSM-i poolt 2003 aastal. Käesoleva aasta juulis sõlmiti lepingud Tõnismäe ja Elektrijaama alajaamade tehnilise osa väljaehitamiseks firmaga VA Tech Elin. Tööde maksumuseks on Tõnismäe alajaamas 48 miljonit krooni ja Elektrijaama alajaamas 55 miljonit krooni. Käesoleva aasta sügisel lõppevad 52 miljonit krooni maksnud renoveerimistööd ka Endla alajaamas.

Tõnismäe alajaam on mõeldud vanalinna ja Tallinna kesklinna elektriga varustamiseks. Elektrijaama alajaam on aga eelkõige Tallinna sadama piirkonna ja Endla alajaam Kristiine linnaosa jaoks.

OÜ Põhivõrk on Eesti Energia Gruppi kuuluv ettevõte, mille funktsiooniks on võrguteenuse osutamine kõrgepingevõrgu kaudu. Elektri ülekandmiseks haldab OÜ Põhivõrk 141 alajaama ja 5100 kilomeetrit kõrgepingeliine. Ettevõtte osakapital on 2 miljonit krooni, varade maht on 4,2 miljardit krooni ja töötajaid töötab nimetatud äriühingus 143.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing