Riigikontroll: maksuamet rikkus reegleid

ÄP 06. august 2004, 00:00

Käivete vahe raamatupidamises ja panga väljavõtetel oli 2 miljardit krooni.

Maksuameti pearaamatupidaja selgituste kohaselt olid erinevused tingitud raamatupidamisprogrammis tehtud paranduskannetest, mille sisu ei suudetud tagantjärele selgitada. Riigikontroll jõudis järeldusele, et avastatud tähelepanekud viitavad maksuameti raamatupidamise töökorralduse ja arvestuse puudulikkusele.

Riigikontrolli aruandest selgub ka, et maksuamet on andnud Saaremaal oma töötajate käsutusse kolm korterit, mille eest renti ei küsita. Kaks korterit asub Kuressaares ning üks Orissaares.

Riigikontrolli hinnangul on riigivara tasuta kasutusse andmine maksuameti töötajatele põhjendamatu. Pealegi polnud ühe korteri kasutuse osas üldse mingit lepingut sõlmitud. Ühel juhul oli sõlmitud materiaalse vastutuse leping ning teisel juhul elamispinna kasutamise leping, mis aga ei vastanud kehtestatud nõuetele.

Lisaks pidanuks maksuamet korterite tasuta kasutamise eest maksma erisoodustuse maksu. Maksuamet oli küll seda teinud, ent kolme korteri peale kokku moodustas see vaid 662 krooni kuus. Arvestuslikult teeb see iga korteri rendi turuhinnaks 300 krooni kuus, mis on aga riigikontrolli arvates selgelt liiga madal.

Riigikontrolli soovitused maksuameti 2003. aasta aruande riigieelarve tulude laekumise kohta on tänaseks olulises osas rakendatud. Samuti on maksu- ja tolliamet välja töötanud riigikontrolli esitatud soovituste rakendamise kava.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing