Ülo Toomsalu • 5. august 2004 kell 6:59

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Alkoholiaktsiisist on saanud üks järjest paremini laekuvaid riigimakse ning juba juunis marulises tempos toimunud alkoholiaktsiisi laekumine sai juulis veelgi hoogu juurde.

Päevalehe tellimusel valminud Eesti konjunktuuriinstituudi (EKI) uuringust selgub, et toidukorvi hind langes juulis 2,6 protsenti ehk 674.24 kroonile kuus.

Üleeile toimunud Hiiu Kaluri aktsionäride üldkoosolekul otsustati vähendada ettevõtte aktsiakapitali seniselt 25,5 miljonilt kroonilt 400 000 kroonile.

Baarid on teinud suveks eraldi menüü, kuhu kuuluvaid toite saab tellida ainult väliterrassilt.

Postimees:

Möödunud nädalal sadanud lausvihm lõhkus Tallinna teid ja tänavaid paari-kolme miljoni krooni eest, kuid tee-ehitajad ennustavad asfaldi läbivajumiste tõttu remondikulude kasvu kuni seitsme miljonini.

Maksumaksjate raamatupidamist teraselt jälgiva maksuameti enda raamatupidamine läheb vastuollu mitmete seadustega ning eirab head raamatupidamise tava, leidis maksuameti mullust raamatupidamise aastaaruannet auditeerinud riigikontroll.

Kodakondsus- ja migratsiooniamet hakkab testima uudseid ID-kaarte, mis sisaldavad omaniku digitaalset näopilti ja sõrmejälge ning tänu millele võiks tuleviku passikontroll seisneda vaid läbi turvaväravate jalutamises.

Lisaks odavatele alkoholipoodidele, restoranidele ja juuksuritele on põhjanaabrid asunud agaralt külastama ka ehitusmaterjalide kauplusi, sest Eestis on ehituskaup mõnikord kuni kaks korda odavam.

Sakala:

Juulis maha sadanud vihm on paljudel viljapõldudel kõrred maad ligi peksnud, eriti kõvasti on kannatada saanud rapsipõllud.

Hetkel kuum