Väikeinvestorid võivad vaadata juba münte

Romet Kreek 06. august 2004, 00:00

Investorite pilgud võivad olla pöördunud aktsiatelt väärismetallidest müntide poole.

Eesti lipu aastapäeva puhul Eesti Panga poolt vermitud hõbemündi esimene 5000ne partii müüdi juuni algul läbi vähem kui kolme päevaga. Nüüd on müügis teine 5000ne partii münte, millest osa on broneerinud juba 750 inimest. Kui palju nendest inimestest ostab münte investeerimiseks, kui palju kollektsioneerimiseks, pole teada. Esmapilgul näib küll tegu olevat maaniaga, mille rahuldamiseks oli Eesti Panga muuseum sel nädalal tavapärasest kauem avatud. Lisaks on panga muuseumis müügil ka teisi hõbe- ja kuldmünte. Valuutavahetusfirma Tavid alustas hiljuti nelja maa kuldmüntide müüki.

Aktsiaturul valitseb meil vaikelu. Eile tehti börsil ligi 33 miljonit krooni käivet. Börsil võib oodata suuremat aktiivsust parimal juhul kvartalitulemuste avaldamise aegu, kuigi fondijuhtidel ja analüütikutel on praegu puhkuste aeg ja see võib olla põhjuseks, miks on rahakraanid nii koomale tõmmatud.

Tehingutes Hansapanga aktsiaga domineerisid eile suured plokid. Kokku tehti aktsiaga 14 üle 10 000 aktsia suurust tehingut. Kui kolmapäeval langes Hansapanga aktsia hind suure, 28 mln kroonise käibega, siis eile lõpetas pangaaktsia hommikupoolse vindumise järel plussis. Eile tõusis aktsia hind 0,3 protsenti, 105,61 kroonile. Aktsiaga tehti 34 tehingut ja ligi 33 mln krooni käivet.

Fondiemissiooni järel on aktsia alates 29. aprillist tõusnud üle viie protsendi. Aktsia hind on kõikunud väikeses, kolmekroonises vahemikus juba alates 16. juulist. Kui just mingit erakordselt suurt tehinguhuvi ei teki, on ehk oodata aktsia erksamat liikumist majandustulemuste avaldamise aegu, 18. augustil.

Saku Õlletehase aktsiga tehti neli tehingut ja 0,2 mln krooni käivet. Aktsia hind langes 4,33 protsenti, 100,14 kroonile. Õllemüüki mõjutav ilm on sel suvel olnud üldiselt kehvapoolne. Samuti võib karta, et Tallinnas kehtestatud öise alkoholimüügi keeld avaldab negatiivset mõju kohalikule õlleturule. Saku Õlletehase investorile võiks ma näha positiivset üllatust ehk müügist Soome.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing