HK Ruokatalo ja Danish Crown alustavad Poolas koostööd

06. august 2004, 14:40

Rakvere LK suuromanik HK Ruokatalo ja Euroopa suurim lihakontsern Danish Crown alustavad Poola suurimas Sokolowi lihatööstuses koostööd.

Koostöö sai võimalikuks seoses sellega, et Danish Crown ostab Rootsi põllumeeste keskliidult LRF 22,5% osaluse Sokolowis. 30,1% firmast kuulub HK Ruokatalole, vahendab Startel. Tehingu peavad kinnitama Poola ja ELi konkurentsiametnikud.

?HK Ruokatalo on juba mõnda aega otsinud rahvusvahelistel turgudel strateegilist partnerit. Koostöö Danish Crowniga kindlustab firma positsiooni Euroopa lihaturul,? ütles firma juht Simo Palokangas.

Koostöö hakkab toimuma ühise valdusfirma Saturn Nordic Holding AB kaudu, kus osalused jaotuvad plaani järgi võrdselt. Poola börsiseaduste järgi tuleb enamusaktsionäriks saanud valdusfirmal teha ülejäänud aktsionäridele väljaostupakkumine.

Muudatused toimuvad ka HK Ruokatalo omanike ringis. LRF teatas täna, et müüb oma 10% HK Ruokatalo aktsiatest Danish Crownile. Danish Crowni juhi Kjeld Johanneseni sõnul ei plaani firma rohkem oma osalust HK Ruokatalos suurendada.

20 000 Taani põllumehele kuuluv Danish Crown on Euroopa suurim lihatööstus. Läinud aastal oli selle käive 5,4 miljardit eurot. Firma annab tööd 23 000 töölisele.

Sokolow on Poola lihaturu liider. Läinud aastal oli Sokolowi käive üle 233 miljoni euro ning firma palgal oli 3400 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing