Pärnu pürib uutesse kõrgustesse

Kalev Vilgats 09. august 2004, 00:00

Ilusat suveaega arvestades lükkas Pärnu linnavalitsus edasi arutelu, millises mahus võiks laieneda hotell Pärnu ja kas selles küsimuses peaks oma sõna ütlema ka linnavolikogu.

Mis puudutab volikogu, siis rahvaesinduse sõna Pärnu kesklinnas otse bussijaama kõrval asuva hotelli tulevasest väljanägemisest peaks kindlasti saama välja öeldud.

Hotelli Pärnu ostnud AS Pergo Hotels tahaks senist hotelli suurendada kaks korda ja lisada juba olemasolevale hoone katusele terrassi ja lisakorruse.

Kui hotelli Pärnu omanikele peaks selline luba antama, siis võib Pärnus muutuda paljugi. Siiani on kehtinud põhimõte, et hotellist Pärnu ja Endla teatri lavakastist kõrgemat hoonet kesklinna ei püstitata. Samalaadseid piiranguid võib leida teisteski Eesti linnades.

Pärnu linnavalitsuses ei oska keegi öelda, miks selline kummaline piirang kehtib, kuid vastus on tegelikult lihtne. Pärnu madaltihe asustus ning keeld ehitada kõrgemaid hooneid kehtib nõukogude ajast, mil linna veerel paiknes lennuväeüksus.

AS Pergo Hotels võib sügisel põrkuda oma ehitusplaanide suhtes mitmekihilisele vastuseisule, kus segamini aetakse nii objektiivsed kui subjektiivsed põhjused. Objektiivsete hulka kuulub kindalasti see, et hotell Pärnu on muinsuskaitsevööndis, kus midagi muinsusväärset küll ei ole, on vaid lihtsalt vöönd.

Teiseks on valmimas teemaplaneering, millega tahetakse kehtestada Pärnu linna eri piirkondade korruselisus. Nii võiks suletavale prügimäele ehitada kas või pilvelõhkuja, kuid kesklinnas üle kolme korruse kõrgemat maja näha ei taheta.

Subjektiivsete põhjuste hulka kuulub see, et kui hotellile Pärnu lubatakse kõrghoone kilda ulatuvat juurdeehitust, siis sooviks sama ka kohalik ettevõtja Elmar Lepp, kes vaevalt sadakond meetrit eemal asuvale kinnistule kavandab paljukorruselist tornhoonet.

Siiani on väidetud, et Pärnus on maad küll ? miks kõrgustesse pürgida? Lihtne tõde on paraku selline, et kinnisvaraarenduslikult huvitavates piirkondades hakkab vaba maad just nappima ning aastakümneid välja ehitamata kesklinn läheb hinda.

Sügis tõotab Pärnus kuumi linnaarhitektuurilisi arutelusid ning huvigruppide kokkupõrkeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing