USA börs aasta madalaim

Alvar Jõgeva 09. august 2004, 00:00

USA aktsiad kukkusid reedel käesoleva aasta madalaimale tasemele, sest juulikuu tööjõuraport näitas oodatust tunduvalt väiksemat uute töökohtade arvu kasvu.

USA aktsiaturu liikumist kajastav S&P 500 indeks kukkus käesoleva aasta madalaimale tasemele. Laiapõhjaline indeks kaotas reedel 1,6 protsenti oma väärtusest. Dow? tööstuskeskmisel palju paremini ei läinud, indeks langes 1,5 protsenti, 9815,33 punktini, mis on madalaim tase alates novembrist. Kõige rängema hoobi sai Nasdaqi koondindeks, mis kukkus 2,5 protsenti ? nii madalal oli tehnoloogiaaktsiaid sisaldav indeks augustis.

Tööandjad lõid juulis 32 000 uut töökohta, mis jäi oluliselt allapoole ootusi. See oli ka peamine aktsiahindade languse põhjus.

Suure kukkumise tegi läbi graafikakaartide tootja Nvidia aktsia, mis kaotas oma väärtusest 36 protsenti. Firma kvartalitulemus oli suur pettumus, oodatud 15 sendi asemel teenis Nvidia vaid 3 senti aktsia kohta. Ka käibes jäi graafikakaartide tootja prognoosidele alla.

Leian, et karud (investorid, kes mängivad langusele) on turul väga julgeks muutunud, mis annab head eeldused kiireks põrkeks. Karude tegevus seisneb aktsiate lühikeseks müümises. Ehk teisisõnu laenatakse aktsiaid, mis müüakse turule ja püütakse odavamalt tagasi osta, tagastades need. Tihti lähevad karud aga liiga julgeks ja kuna lühikese positsiooni katmine on ostutehing, siis tuleb kiirel tõusuperioodil osta aktsiad tagasi ükskõik millise hinna eest, mis omakorda võimendab tõusu.

Kuigi turg on langustrendis, võib oodata kiiret põrget, mis võib lühikeseks müüjatele valusalt lõppeda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing