Börsikommentaar: Merko aktsia hind võib täna tõusta

09. august 2004, 09:22

Reedel kolmveerand tundi enne börsi sulgumist Merko majandustulemuste avaldamise järel tehinguteni ei jõutud, positiivset reaktsiooni on oodata täna.

Investorid on tänaseks jõudnud tulemused rahulikult läbi vaadata ja loodetavasti on täna Merko aktsiatega tavapärasest aktiivsem kauplemine.

Ettevõtte tulemust hinnates pean väga oluliseks näitajaks omakapitali tootlust, mis näitab, kui tulusalt ?töötavad? omanike vahendid. Merko ehituse omakapitali tootlus on ligi 45 protsenti. Seega iga aktsionäri poolt investeeritud kroon toob aastas 45 senti lisa. Samas tundub võimatu pikaajaliselt sellist tootlust hoida. Heaks näitajaks võib lugeda 20 protsenti ja väga heaks 30 protsenti.

Suurt tähelepanu tasub pöörata ka rahavoogudele, nimelt sõltub sellest eelkõige ettevõtte võime maksta dividende ja ka aktsiate hindamisel lähtutakse tulevikus teenitavast kassavoost. Merko äritegevuse rahavoog ulatus I poolaastal ligi 200 miljoni kroonini, mille põhjal võib eeldada kopsakaid dividende käesoleva aasta eest.

Merko Ehituse tugevad majandustulemused on saanud juba traditsiooniks, kuid suures osas on see juba aktsia hinna sisse arvestatud, mistõttu kiiret tõusu ei maksa loota.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing