Nikolai Tee pääses vabadusse

Sirje Niitra 10. august 2004, 00:00

Riigiprokuratuuri teatel vabastati Nikolai Tee 23. juulil riigiprokurör Piret Pauk?tyse määruse alusel Tartu arestimajast, kus ta oli viibinud pea pool aastat. Kokku on süüdistatavaid kolm, kellest Eldar Afimov oli koos Teega vahi all.

Tee kaitsja Karin Antsov Võru advokaadibüroost Kuklase & Partnerid ütles, et tutvub toimikuga ja esialgu ei oska veel öelda, kuidas edasi toimib ja milliseid taotlusi esitab. ?Kuus kuud ei pääsenud me materjalide juurde, nüüd tundub, et küsimusi, mida vaagida, on piisavalt,? lausus ta. Antsovi sõnul kohtub ta selle nädala jooksul oma kaitsealusega ja üheskoos kavandatakse edasised sammud. ?Nikolai Tee seisukoht on sama mis algul ? ta ei tunnista oma süüd,? lisas kaitsja.

Tartu Ringkonnakohus jättis 8. märtsil Nikolai Tee ja Eldar Afimovi erikaebuse vahi all hoidmise suhtes rahuldamata. Kuue kuu pikkune vahistamistähtaeg pidi ümber saama 7. augustil.

Maksu- ja tolliameti suuroperatsioon, mille käigus võeti ära kokku üle 16 tonni nn pestud erimärgistatud diislikütust ja vahistati kütusefirma FGN omanik Nikolai Tee koos kahe abilisega, toimus 7.veebruaril sel aastal.

Muu hulgas eemaldati kütusest värvi ka Tapa Transi territooriumil, mis mõnda aega kuulus piiritusekuningas Arvo Antropovile ja pojale Artur Antropovile. Antropovid omandasid Tapa Transi aktsiad 2002. aasta algul ja müüsid need edasi Nikolai Teele 2003. aasta augustis. Paar kuud varem oli Arvo Antropovi vanem poeg Robert politseiameti juhiks saanud. Tollil olid andmed kütusepesust autobaasi territooriumil juba eelmise aasta kevadel. Tänaseks on Arvo ja Artur Antropov Rakvere piiritusetehase juhtimisest kõrvaldatud. Kinnitamata andmetel olid põhjuseks lahkhelid Onistari omanikega, kellele ei meeldinud ka Antropovite nime mainimine seoses solkkütuse afääriga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing