Ehitusmaterjale müüakse üha rohkem

Enno Rebane 11. august 2004, 00:00

Teises kvartalis on eriti hoogsalt kasvanud seinamaterjalide (üle 40%) ja soojustusmaterjalide müük (ligi 40%); kasv on seotud eelkõige eluruumide ehituse kasvuga.

Väljastatud eluruumide ehituslubade arv lubab jätkuvat hoogsat kasvu ? teises kvartalis väljastati ligikaudu viis korda rohkem eluruumide ehituslubasid kui eelmisel aastal samal ajal.

Lisaks hoonete ehitamisele on aktiivne ka teedeehitus, mille tulemusena liiva ja killustiku müügi kasv hakkab lähenema 40 protsendile. Paekivikillustiku sesoonselt aktiivne tarbimine ning olukord, kus suurimale killustikutootjale pole antud luba töötamiseks öises vahetuses, võib juba järgmisel nädalal põhjustada Tallinna piirkonnas tekib killustiku puuduse.

Vähem on kasvanud betoonisegude ja betoonelementide müük, jäädes ligikaudu 10% juurde.

Ehitusmaterjalide eksport kasvas esimesel poolaastal 89 miljoni krooni võrra 770 miljoni kroonini.

Suurima ekspordikäibega on metalltoodete valmistaja AS Rannila Profiil. Suurima ekspordikäibe osatähtsusega võrreldes ehitusmaterjalide müügikäibega on ehitusmontaa?vahtude tootja OÜ Krimelte (üle 90%) ja avatäidete tootja AS Saajos Balti (üle 85%).

Enam kui kahe kolmandiku ulatuses ehitusmaterjalide müügikäibest ekspordivad katusekivide tootja OÜ Koramic, AS Rannila Profiil ja avatäidete tootja AS Viljandi Aken ja Uks; enam kui pool läheb eksporti katusekivide tootja OÜ Lafarge Tekkin ja seinamaterjalide valmistajate AS Aeroc, AS Silbet ja AS Wienerberger ning akende tootjate AS Fenestra ja AS Viking Window toodangust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing