VP Market on Eestis praegu kuue poega

11. august 2004, 00:00

Esimesele, kolme aasta eest Pärnus avatud discounter-tüüpi T-Marketile järgnesid tänavu maist kauplused Tartus, Maardus, Sillamäel ning kaks Tallinnas.

Siinmail rendipindadel tegutsev VP Market on investeeringu suuruseks Eestisse aastatel 2004?2005 kavandanud üle 72 mln krooni.

Esimese kaupluse avades 2001. aastal üritas VP Market algselt lepingute sõlmimisel tegutseda selliselt positsioonilt, nagu ollakse Leedus harjunud, kuid pakutud tingimused ja suhtumine Eesti ettevõtjaid ei rahuldanud.

Hetkel otsib VP Market Eestis massiivsete ajalehekuulutuste kaudu töötajaid arvukatele eri ametikohtadele oma Tallinna peakontoris. Kokku 274 kauplusega VP Market ei välista lisaks T-Marketitele ka teiste poekontseptsioonide toomist Eestisse.

T-Marketite sortimendis torkab silma soov olla madala hinnaga pakkuja, seda ka kvaliteedi arvel.

Kui varem oli odavaim viin 40 kraadi, siis nüüd on soodushinnaga viina kanguseks 37,5 kraadi, mis võimaldab seda müüa hinnaga 38,90 krooni. Remedia müügidirektor Sirje Potissep ütles, et nende tooteportfellis alla 40kraadise kangusega viina ei ole, kuna Eesti tarbija on harjunud traditsioonilise viinaga ning kraadide alandamine võib tunduda petmisena.

T-Market hoiab ka teiste kettide hindadel silma peal. Kaupluse teisel külastuse päeval olid mõned hinnad juba muutunud. Näiteks kui esimesel korral maksis pooleliitrine Lauaviin T-Marketis 42.90, siis mõni päev hiljem oli hinnaks 42.50 ? sama palju kui Säästumarketis.

Juuli lõpus ja augusti alguses ette võetud hinnauuring 44 toote kohta, mis on müügil mõlemas ketis, andis järgmise tulemuse: 21 hinda olid kallimad T-Marketis, 12 Säästumarketis ja 11 olid samad. Selle nädala seisuga oli samade toodete osas T-Market langetanud hindu vähemalt seitsmel kaubal, neist viie puhul odavamaks või samale tasemele kui Säästumarketis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing