Ahtmesse ka traktotritehas?

11. august 2004, 18:11

Ahtme vagunitehas kavandab naftatsisternide kõrval ka ekskavaatorite ja traktorite tootmist, kirjutas Põhjarannik.

Eelmisel nädalal Eestis olnud Ahtme vagunitehase ühe omanikfirma, Venemaa tööstusgigandi Uralvagonzavodi peadirektor Nikolai Malõhh ütles, et Ahtme tehasesse kaalutakse traktorite, ekskavaatorite ja kopplaadurite koosteliinide paigaldamist. 'Me näeme selles perspektiivi ja kaalume praegu seda programmi,' ütles Malõhh.
Malõhhi hinnangul saaks nendel konveierliinidel tööd 50-100 inimest, lisaks tuleb palgata töötajaid, kes hakkavad tegema masinate tehnohooldust.

Koos Malõhhiga Ahtmet külastanud T?eljabinski traktoritehase direktor Valeri Platonov ütles, et ettevõtte suhted Eestiga on viimasel ajal aktiivselt arenema hakanud. 'Meil toodetud buldooserite ja nende varuosade eksport Eestisse on kasvanud,' ütles Platonov, kellel oli hea meel näha teel Tallinnast Ahtmesse kaht tema juhitavas suurtehases toodetud buldooserit teeremonditöödel.

Platonovi sõnul pingutab T?eljabinski traktoritehas kõvasti selle nimel, et Ida-Euroopa ja Balti riikides oma toodangut rohkem müüa. 'Kuigi need riigid kuuluvad nüüd Euroopa Liitu, hindame me väga seda, et meie tehnikast peetakse endiselt lugu,' lausus Platonov.

Tema arvates on Ahtme vagunitehas hea näide Eesti ja Venemaa vahelisest majanduskoostööst, mis väärib järgmist. 'Me oleme samuti huvitatud sellistes projektides osalemisest,' ütles Platonov.

Nikolai Malõhhi sõnul on Ahtme vagunitehases perspektiivikas hakata tegelema ka T?eljabinski rasketraktorite kokkupanemisega.

Enne uute liinide paigaldamist tuleb Malõhhi sõnul Ahtmes naftatsisternide tootmismahtu stabiliseerida. 'Kõigepealt on tarvis veidi aega, et see ettevõte tõuseks jalule. Tänavu juunis toodeti seal esimest korda 200 tsisterni kuus. Kui nii palju tsisterne hakkab tulema igas kuus, siis võtame käsile uue programmi,' jättis Malõhh lahtiseks täpsema aja, millal traktorite ja ekskavaatorite tootmisega Ahtmes algust tehakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing