Kohtutäitur Reet Vokk tagandati ametist

11. august 2004, 09:39

Kolmes distsiplinaarsüüteos süüdi mõistetud kohtutäitur Reet Vokk tagandati ametist 30. juulil, teatas justiitsministeerium

Eile kirjutas justiitsminister alla ka kohtutäituri ametist vabastamise käskkirjale.
Reet Voki suhtes algatas justiitsministeerium distsipliinaarjuurdluse teenistusjärelvalve käigus avastatud ebakorrektse asjaajamise suhtes. Juurdlus selgitas, et Vokk on süüdi suuremahulises võlgnike poolt tasutud raha sissenõudjatele ülekandmisega viivitamises, võlgnike poolt tasutud sularaha sissemaksetega viivitamises ning sularaha sissemakse kviitungitele hilisemate kuupäevade kirjutamises distsiplinaarsüüteo varjamise eesmärgil.

Varasemalt oli Vokil juba kehtiv distsiplinaarkaristus suuremahulise võlgnike poolt tasutud raha sissenõudjatele ülekandmisega viivitamise eest.
Tulenevalt ebakorrektsest asjaajamisest ja rikkumise kordumisest leidis justiitsminister, et Reet Voki jätkamine kohtutäiturina ei ole võimalik, kuna Vokk ei ole antud ameti funktsioonide täitmiseks piisavalt usaldusväärne ning kahjustaks seeläbi kohtutäituri kui institutsiooni mainet.
Voki viimane päev ametis on 13. august, misjärel võtab tema toimikud 16. augustil üle kohtutäitur Kaire Põlts.

Varem on määratud distsiplinaarkaristusena ametist tagandamine ühele Ida-Virumaa ning ühele Harjumaa ja Tallinna kohtutäiturile.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing