Rakvere Lihakombinaat teenis kolmandiku Ruokatalo kasumist

Annika Matson 12. august 2004, 00:00

Rakvere Lihakombinaadi kasum kasvas teises kvartalis ligi kolm korda, 29 mln kroonini. HK-Ruokatalo teenis samal perioodil 5,9 mln euro ehk 92 mln krooni suuruse kasumi, mis oli mullusega võrreldes 71protsendine kasv. Firma käive kasvas teises kvartalis 12,5%, 328,1 miljoni kroonini. HK-Ruokatalo käive tõusis 11 protsenti, 177 mln eurole (2,8 mld krooni).

Ka esimese poolaasta kokkuvõttes kasvas Rakvere Lihakombinaadi kasum enam kui kolm korda, 43,1 miljoni kroonini. Kasv tuli firma juhatuse esimehe Olle Hormi sõnul peamiselt tänu Läti kaitsetollide kaotamisele pärast ELiga ühinemist.

Rakvere Lihakombinaadi kuue kuu käive oli 600,8 miljonit krooni, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,4% kasv, teatas firma börsile.

?Balti riikide ja Poola ärid genereerivad kaks korda kiiremini kasumit kui Soome omad,? kommenteeris HK-Ruokatalo Balti ja Poola äride poolaastatulemusi. ?Meie rentaablus on tunduvalt parem kui emaettevõttel,? rõõmustas ka Eesti firma juht Horm.

Suvel on nõudlus ka Balti riikide turul väga suur ja kogu toodang läheb firmal Balti riikidesse. ?Septembrist peaksid kasvama mahud ka Euroopa suunal,? ütles Horm.

Ka kolmandalt kvartalilt ootab ta praeguse tugeva trendi jätkumist. Samuti veiseliha hinna tõusu. ?Hinnad juba hiilivalt kallinevad,? ütles Horm.

Lisaks on firma jaoks võrreldes mullusega kallinenud transpordikulud 7?8 protsenti.

Hormil endal Rakvere Lihakombinaadi aktsiaid ega optsioone ei ole. ?Mind motiveeritakse rahaga,? ütles Horm.

Gamma Holding OÜ-le kuulub 900 000 Rakvere Lihakombinaadi aktsiat. Firma juhatuse liige Arvo Nõges möönis, et poolaasta tulemused olid rahuldavad. Tema sõnul on jõuluperiood tavaliselt olnud veelgi tugevam kui esimene poolaasta, seega on oodata ka teisel poolaastal väga häid tulemusi.

?Jõuab ka see aeg varsti kätte, kui Rakvere Lihakombinaat hakkab dividende maksma,? ennustas Nõges. Investor on kindel, et ettevõtte väärtus on hetke omast oluliselt suurem.

?Näen Rakvere Lihakombinaadi aktsiatel lähima aasta jooksul veel vähemalt 50% kasvuruumi,? ütles ta.

Gamma Holding on tema sõnul pidevalt osalust firmas suurendanud. HK-Ruokatalo aktsiaid firmal ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing