Uuel Samsungil võimalusterohke kaamera

Indrek Kald 12. august 2004, 00:00

Pildistamisel saab kasutada nelja erineva resolutsiooniga re?iimi: 128×120, 160×120, 320×240 ja 640×480 pikselit. Samuti saab telefoniomanik valida nelja kvaliteeditaseme vahel, madalama tasemega pildifail võtab ka vähem ruumi. Telefoni seadete alt saab uurida, kui palju mahtu üks või teine fotoalbum telefonis hetkel võtab. Pildistamisel on uuel Samsungil lisavõimalusi veelgi, nii saab seada kaamerat tegema ühe nupuvajutusega järjest 6, 9 või 15 pilti. Seejuures on võimalik muuta ka piltide tegemise kiirust. Pildistamisaja muutmist pakub ka taimer, mida saab seada tegema võtteid kolme-, viie- ja kümnesekundilise viivitusega. Piltide kõrval saab uue telefoniga salvestada ka väikeseid videoklippe.

Ka pakub telefon piltidele enne fotografeerimist kunstipäraste raamide ümber seadmist, kuid nende kvaliteet jääb alla nt Nokia 3650 poolt mullu suvel tutvustatud võimalustele. Samsung SGH-E800 fotosid saab teha efektsemaks, kui pildistada neid kas negatiivina, pruunitoonilise seepiana, must-valgena, kroomiefektiga (emboss) või sketch?ina. Pildistamisel on võimalik valida ka nn ööre?iim, väliskahjustuste eest kaitstud välklamp ilmub nähtavale ainult klappi avades. Enese pildistamiseks sisaldab SGH-800 peeglit telefoni tagaküljel, sealt näeb, kas olete kaamera vaateväljas.

Fotosid saab seada ka ekraani taustapildiks, samuti võib ekraanipildi valida telefonis leiduvate joonistuste seast. Ekraanile saab taustaks seada ka kellaaega ning kuupäeva näitava kalendri.

Uuenduslik on ka kuulari pool. Telefon suurendab automaatselt sissetuleva kõne heliselgust. Samuti tajub see Samsung ümbritseva taustamüra taset ning vastavalt sellele suurendab helitugevust. Nii ei tule vestlust alustades enam mürarikkast ruumist väljuda. Telefon on väike, pakub infrapunaühendust, antenn puudub. Liugklapp on aktiivne ehk klapi avamisega saab vastata sisenevale telefonikõnele, kuid aktiivse klapi saab ka välja lülitada. Uuel Samsungil on 64 instrumendil esitatud polüfoonilised helinad, Java-tugi meeldib kindlasti telefonimängude sõbrale. Telefonil on neli kiirvaliku klahvi: kaamera, SMSi kirjutamine, kalender ja meloodiate seadmine. Miinusena tuleb mainida, et teatud juhtudel ei saa menüüst ühe taseme võrra tagasi, vaid tuleb vajutada nn no-klahvile, mis viib menüüst täiesti välja.

Samsung ise on selle kahesagedusliku (900/1800 MHz) telefoni positsioneerinud naiste mobiiliks, seda just telefoni disaini silmas pidades. SGH-E800 hakkab maksma 6500 krooni ringis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing