Lasse Lehis: ühistu liikmeid ei saa erinevalt maksustada

12. august 2004, 10:00

Eesti Maksuteadlaste Seltsi liige Lasse Lehis kommenteeris, et ühistu liikmeid ei saa kütte osas erinevalt käibemaksustada.

Lehis ütles soojatarbijate eristamise kohta: ?Seadus ei tee mingit vahet sellel, kes on ühistu liikmed ja kas korterit kasutab ühistu liige või keegi teine.? Lehise hinnangul tähendab liisingufirmadele kuuluvate või ettevõtete poolt isiklikuks tarbimiseks rendile antud elupindade sooja maksustamine 18% kütte käibemaksuga selget omavoli.

Lehis tõi välja, et korteriühistu on korteriomandiseaduses sätestatud korteriomanike loodud mittetulundusühistu, mille eesmärgiks on kaasomandisse kuuluvate ehitiste ja maatüki ühine majandamine.

Korteriomandina käsitletakse nii eluruume kui mitteeluruume, näiteks garaazhe, keldreid, pööninguid, saunu ja muid abiruume. Praktikas kuuluvad Eesti korteriühistutesse ka majades asuvate äripindade omanikud, et seista oma huvide eest ning osaleda näiteks lagunevate kortermajade renoveerimisel.

Kui inimene ettevõtlusega ei tegele, siis kuulub kõigi korteriomandiga kaasnevate ruumide küte isikliku tarbimise hulka ja kuulub kuni 2007. aasta suveni maksustamisele 5% käibemaksuga. ?Aga korteriühistu puhul ühistu 'oma tarve' ei ole majaelanike 'isikliku tarbe' summa,? märkis Lehis.

Tänases Äripäevas ilmunud artiklit kütte käibemaksu teemal <#loe siit=http://www.aripaev.ee/2680/uud_uudidx_268003.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing