PM: suurte ülikoolide tudengitele napib ka tänavu ühiselamukohti

12. august 2004, 08:30

Vaatamata iga aastaga tõusvatele hindadele jääb praeguste arvestuste kohaselt sügisel ikkagi kõigis suuremates ülikoolides ühiselamukohti puudu.

Tallinna Pedagoogikaülikooli Karu tänava ühiselamu direktori Tõnu Madara sõnul ei satu sellesse majja tavaliselt esmakursuslasi, kirjutab Postimees. «Meil on sageli aastapikkune järjekord ukse taga ning kohtade täitumus pidevalt sada protsenti,» ütles Madar.

Lisaks Karu tänava ühiselamule, kus pole praegu ühtegi vaba kohta, pakub Tallinna Pedagoogikaülikool majutust ka Lasnamäel Raadiku tänaval ja kesklinnas Pärnu maanteel, kus on tagasihoidlikumad elamistingimused.

Viimatimainitud elamutes käib nende majajuhatajate andmeil pidev sisse- ja väljakolimine ning seetõttu kõigub ka vabade kohtade arv. Täpseid andmeid vabade kohtade asjus ei osanud kummagi ühiselamu valvelauatöötajad eile öelda.

Tartu Ülikooli üliõpilaskülal oli majutusjuhi Janika Hango sõnul enne esmakursuslaste saabumist pakkuda ligikaudu 1100 ühiselamukohta, kuid praeguseks hetkeks on sõlmitud juba ligi 900 uut lepingut. «Kohasoovijaid on rohkem, kui meil kohti pakkuda on,» tõdes Hango.

«Eelkõige jäävad kohast ilma vanemate kursuste tudengid, kes kevadel ühiselamust lahkudes lootsid, et kohti on sügisel piisavalt ning et nad saavad suvalisel ajal tulla ja koha valida,» hoiatas Hango.

Eesti Põllumajandusülikooli Tuglase tänaval asuvas ühiselamus oli eilse seisuga veel 90 vaba kohta, kuid suure tõenäosusega täituvad ka need viimased kohad veel käesoleva nädala jooksul. Teine ühiselamu on hetkel suletud, sest seal käib novembrini remont.

Tallinna Tehnikaülikooli ühiselamuid majandav MTÜ TTÜ Üliõpilasküla pakub 1700 kohta, millest vaid 160 saavad endale tänavused esmakursuslased. Üliõpilasküla administratiiv- ja majutustalituse juhataja Egon Põder ei osanud eile veel öelda, kui pikk on nende kohtade taotlejate järjekord, sest üliõpilasesindusel on plaanis teha majutuse soovijate pingerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing