PM: valitsus kaalub alkoholiaktsiisi tõstmist

12. august 2004, 08:29

Rahandusministeerium esitab täna kolm alkoholiaktsiisi tõstmise varianti, mis peaksid järgmisel aastal riigieelarvesse tooma ligi 170 miljonit lisakrooni.

Alkoholiaktsiisi tõstmisel kaalutakse kolme variandi vahel ? suurendada aktsiisimäärasid kõigil alkohoolsetel jookidel või arvata välja veinid ja kääritatud joogid või kergitada aktsiisi ainult kangel alkoholil ja kangel õllel. Lisaks kaalutakse erinevaid aktsiisi tõusuprotsente.

Samas toob tuleval aastal kehtestuv kõrgem tubakaaktsiis eelarvesse juurde 200 miljonit krooni. Hasartmängumaksu kavandatakse tõsta seniselt 5000-lt 7000 kroonile mänguautomaadi kohta ning 15 000-lt 20 000 kroonile mängulaua kohta, mis peaks suurendama riigi tulusid 59 miljonit krooni.

Valitsuskabineti ette jõudev ligi 52,5 miljardi kroonine järgmise aasta riigieelarve sisaldab endas nii tulumaksuvaba miinimumi tõusu praeguselt 1400 kroonilt 1700 kroonile kui ka tulumaksu määra alanemist 26-lt 24 protsendile, kirjutab Postimees.

Tulumaksureformi arvestuslikuks mõjuks tulumaksu laekumise vähenemise tõttu hindas rahandusministeerium käesoleva aastaga võrreldes 1,3 miljardit krooni. «Samas suurendab maksude alandamine inimeste sissetulekuid ja seega vajadust toimetulekuabi järele,» kommenteeris rahandusminister Taavi Veskimägi.

Riigieelarve tulude poolel väheneb järgmisel aastal ka riigilõivude laekumine ? 728-lt 597 miljonile kroonile, mille põhjuseks on sideameti, kohtute ning ka kodakondsus- ja migratsiooniameti riigilõivude vähenemine. Lisaks ei laeku järgmisel aastal enam tulusid tolliseadustiku alusel määratud riigilõivudelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing