HTM Sport lõpetab tegevuse selle aastajooksul

Andris Feldmanis 13. august 2004, 00:00

?Kümme aastat nad siin tootsid ja nüüd viiakse ära,? ütles OÜ HTM Sport juhatuse esimees Kalle Voog praegusest olukorrast rääkides. Head NV toodab suusavarustust tulevikus edasi, kuid kulude kokkuhoiu eesmärgil viidi tootmine Eestist ära.

Sporditarvete kontsern Head NV teatas eile oma teise kvartali ja esimese poolaasta tulemustest. Firma esimese poolaasta kahjum oli 574 miljonit krooni, praegu struktureeritakse ettevõtet ümber.

Kümme aastat tagasi, mil alustati koostööd välispartneritega, oli OÜ HTM Sport töötajate arv üle 800. Tänaseks töötab ettevõttes veel umbes 50 inimest. Viimane suurem koondamine oli 2003. aasta detsembris, mil kaotas töö 220 inimest, selle aasta mais koondati veel 18 inimest.

Üllatusena ettevõtte sulgemine ei tule. Voogi sõnul ennustasid eksperdid juba tootmise algusaastatel, et Eestis võiks olla kasulik seda teha umbes kümme aastat. ?Asukohalt ei ole soodne, ta on ääremaa, transpordikaugused on suured, et tuua materjali ja viia kaupa kliendini,? rääkis Voog põhjustest, miks Head otsustas tootmise Eestis lõpetada.

Voogi hinnangul hakkab Eestis läbi saama aeg, kus välisfirmadel oli siin väga kasulik toota. Tänaseks on Eestis tootmiskulud tõusnud. ?Algusaastatel oli keskmine palk 1000 krooni kuus,? rääkis Voog. ?Nüüdseks on kõik kulud kõvasti kasvanud.?

Tulevikus võiks tema sõnul Eestis tootmine olla atraktiivne veel Soome ja Rootsi jaoks, mis asuvad Eestile lähedal.

Lõplikult pannakse OÜ HTM Sport kinni selle aasta lõpuks. Müüki on pandud ka firma hooned, rajatised ja territoorium.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing