Ülo Toomsalu • 12. august 2004 kell 6:20

PM: diagnostikakeskus ajas linnavalitsuse lõhki

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut süüdistab Anders Tsahknat Tallinna Diagnostikakeskuse müümises oma sõpradele alla selle tegeliku turuväärtuse.

Abilinnapead pidasid eilsel linnavalitsuse istungi järgsel pressikonverentsil maha sõnasõja, kaitstes oma seisukohti Tallinna Diagnostikakeskuse (TDK) aktsiate müügi asjus, kirjutab Postimees.

Tsahkna märkis, et keskuse aktsiate müük oli seaduslik. Vastava otsuse langetasid üksmeelselt Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogud, lisas ta.

Aktsiate müügihinna määramise aluseks oli Tsahkna sõnul rahvusvahelise audiitorfirma Rimessi arvamus, et 66 protsendi TDK aktsiate väärtus on 8,8 miljonit krooni. Aktsiad müüdi sellest kallimalt ? 9,24 miljoni krooniga.

«Müügi juures oli lisaks hinnale tähtis, et diagnostikakeskuse võtaksid üle spetsialistid,» rääkis Tsahkna.

Vitsuti sõnul on aga tema teada TDK enamusaktsiad ostnud Diagnostic Family omanik Janek Ottis seni tegutsenud peamiselt torude müümisega, mistõttu erilisest kompetentsist siin rääkida ei saa.

«Ma tean, et Virge Ottis on sinu kooliõde ja Janek Ottis sinu hea sõber,» ütles ta Tsahkna poole pöördudes.

Tsahkna sõnul osalesid tehingus lisaks perekond Ottisele diagnostikafirma OÜ Mammograaf juht Theo Raudsepp ja tema abikaasa. Viimane on juba aastaid tegutsenud TDKga samal alal.

Vitsuti sõnul on ta veendunud, et TDK aktsiate eest ei makstud õiglast hinda, ning see veendumus on iga päevaga süvenenud. «Õiglase hinna väljaselgitamiseks oleks tulnud korraldada enampakkumine ja müüki oleks pidanud arutama linnavolikogus,» märkis ta.

Vitsut lisas, et ka finantsasutused, kes on valmis maksma aktsiate eest märksa kõrgemat hinda, on TDK aktsiatest huvitatud. Võimalikke ostjaid ei soostunud Vitsut nimetama.

Kuna arvamused TDK aktsiate tegelikust väärtusest läksid lahku, otsustas linnavalitsus aktsiate eelisostmise võimaluse edasi lükata ja tellida audiitorfirmadelt PricewaterhouseCoopers ja KPMG tehingu kohta nädala jooksul hinnangud.

Hetkel kuum