Ülo Toomsalu • 12. august 2004 kell 7:02

Virumaa Teataja: Edelaraudtee huvitub Rakverest

Edelaraudtee on huvitatud Tallinna-Tapa rongiliini pikendamisest Rakvereni, kuid selleks on vaja leida 150 meetrit rööpmepaari rongi ööbimiseks.

Edelaraudtee ja EVR Ekspressi juhataja Henn Ruubel ütles, et nad olid Tallinna-Rakvere liini avamisele päris lähedal juba eelmise aasta mai lõpul, kui ettevõte lisas omaalgatuslikult riiklikule tellimusele Tallinna?Tapa liini, kirjutab Virumaa Teataja. ?Soovisime seda teha kuni Rakvereni, kuid Eesti Raudtee, kellele infrastruktuur kuulub, ei leidnud meie rongile ööbimisvõimalust Rakveres,? ütles Ruubel.

Praegu peatub Edelaraudtee Tallinna-Tapa-Jõhvi-Narva liinil sõitev rong Rakveres vaid kaks korda päevas: õhtul Jõhvi poole minnes ja hommikul Tallinna poole sõites.

Ruubeli sõnul on võimalus teha Rakveres peatus ka Moskva rongile, mis oleks Tapa rongist kiirem, kuid seal võib probleemiks saada piletihind, mis sel rongil tuleneb rahvusvahelisest tariifist.

Ruubeli sõnul on Tallinna-Rakvere rongiliini võimalikult kiireks avamiseks vaja leida umbes 150 meetri pikkune seisutee ühe rongikoosseisu ööbimiseks Rakveres ning selle lähedal asuv ööbimisvõimalus vedurijuhtidele ja klienditeenindajatele. Lisaks on eelduseks ka see, et Rakvere linna- ja Lääne-Viru maavalitsus peaksid tegema vastavasisulise pöördumise majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.

Henn Ruubel usub, et sobiv teejupp siiski leitakse ning loodab selles osas mõne raudteeäärse firma abile. Siis mööduks Ruubeli kinnitusel vaid paar-kolm nädalat, et rongiliin Rakvereni pikendada. Ruubeli sõnade kohaselt nad selle eest riigilt raha juurde ei küsiks.

Viimasel ajal on palju räägitud elektriraudtee venitamisest Aegviidust Rakvereni, kuid kontaktvõrgu pikendamine läheb maksma hinnanguliselt 150 miljonit krooni. ?Et meie kasutame diiselronge, siis jääb see teema meie puhul kõrvale,? tähendas Ruubel.

Hetkel kuum