Madalate intresside aeg pole läbi

Raivo Sormunen 16. august 2004, 00:00

Eurostati esialgsete andmete kohaselt kasvas kahtteist riiki hõlmavas eurotsoonis teises kvartalis majandus kõigest 0,5% (veel aasta tagasi ulatus majanduskasv 2%ni, mis on senini kiireim kasv pärast 2001. aasta esimest kvartalit). Finantsuudisteagentuur Bloomberg andmeil ootasid analüütikud regioonile keskmiselt 0,6% majanduskasvu.

Turule tegi muret ka nafta hind, mis on kerkinud Londoni Rahvusvahelisel Naftabörsil üle 42 dollari barrelist, tõstes sellega ettevõtete kulusid ja hoides majanduskasvul päitsed peas.

Kolmandaks langes juunis Prantsusmaal inflatsioon 0,2% (aastane inflatsioonitempo alanes 2,7%lt 2,6%ni), mis samuti võimaldab intressimäärasid paigal hoida.

?Üha enam tundub, et Euroopa Keskpank (EKP) on võimeline hoidma intresse praegusel tasemel pikema aja jooksul ning see aitab võlakirjade turgu,? ütles WestLB võlakirjade strateeg John Davies. ?EKP ei tõsta baasintresse 2% tasemelt enne järgmise aasta märtsi ja siis ka väga aeglases tempos,? lisas Davies.

Madalal püsivatele intressitasemetele viitas Saksamaa valitsuse kümne aasta pikkune võlakiri, mille tootlus langes reedel 4,05%ni ehk madalaimale tasemele pärast 1. aprilli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing