Margus Heeki võib oodata kuni kolm aastat vangistust

Sirje Niitra 16. august 2004, 00:00

Riigiprokuratuuri teatel võeti vandeadvokaat Margus Heek kohtumäärusega vahi alla kuni uurimise lõpuni. Juhtiv riigiprokurör Alar Kirs ütles, et loodab uurimise lõpule viia kahe kuu jooksul. Süüdimõistmise korral võib Heeki oodata kuni kolme aasta pikkune vabadusekaotus.

Kirsi sõnul seisneb kõige suurem kahju, mida Heek tekitas, selles, et ta sügavalt õõnestas õigusemõistmise printsiipe: ?Ta püüdis jätta muljet, et raha eest on võimalik ajada asju nii kohtueelse menetluse käigus kui hiljemgi, luues sellega täieliku väärkäsitluse kogu meie õigusemõistmise süsteemist.?

Riigiprokurör lisas, et Heek võttis prokuröri nime, kellele kodanikult pistist välja pettes viitas, ?täiesti lambist?.

Kaitsepolitsei vahistas Heegi eelmisel nädalal kriminaalasja raames, mis algatati kodaniku avalduse põhjal 27. juulil. Süüdistuse järgi selgitas advokaat abivajajale korduvalt, et ta peab andma kriminaalmenetluses soodsa lahenduse saamiseks 5000 krooni, millest 3000 lubas ta edasi anda Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurörile. Tegelikult omastas Heek kogu raha.

Kolme aasta eest kõrvaldas Eesti advokatuuri aukohus Margus Heegi korduvate ametialaste rikkumiste pärast kolmeks kuuks töölt. Põhjused jäeti tookord avaldamata põhjendusega, et need võivad kahjustada tema klientide huve.

Nüüd ütles advokatuuri peasekretär Rein Kiviloo, et juhatusel on õigus kriminaalmenetluse ajaks peatada vandeadvokaadi tegevus. ?Tema süü selgub aga uurimise käigus,? lisas ta.

Advokaadibüroo Heegi telefon reedel ei vastanud.

Margus Heek on esindanud kohtuasjas Kredexi endist juhti Gunnar Lambingut, keda Kredex pidas vastutavaks 1,4 miljonist kroonist ilmajäämise eest. Samuti esindas ta Brunhild Dorothea Tiesenhausenit tema vanalinna maja müügipettuse kohtuasjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing