Meie Maa: Saaremaalt saab tänavu suure mõõduga vähke

16. august 2004, 08:02

Kuigi vähi arvukus on tänavu eelmise aasta põua tõttu mullusest väiksem, on Saaremaa jõgedest-järvedest püütud vähid suuremõõdulised, andes hea saagi.

Saaremaa keskkonnateenistusele laekunud püügiaruannete järgi on vähk tänavu väga suur ja seda igal pool, kirjutab Meie Maa. «Arvuliselt pole neid küll väga palju, aga tänu sellele ei püüta ehk väiksemaid vähke sadade kaupa välja, vaid piirdutakse mõnekümne suuremaga,» rääkis Saaremaa keskkonnateenistuse kalanduse peaspetsialist Jaan Ärmus.

Ta lisas, et suurte, üle 10 sentimeetri pikkuste vähkide arvukas väljapüüdmine populatsioonile kahju ei tee. Pigem vastupidi, annab väiksematele isenditele võimaluse juurde kasvada.

Kahe esimese augustinädala jooksul on Saaremaal välja antud juba üle kolmesaja vähipüügiloa, kokku 8375 vähi püüdmiseks. Seda on rohkem kui pool tänavu jagatavatest püügilubadest.

Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa, Raplamaa ja Viljandimaa looduslikel veekogudel sel aastal vähke püüda ei või. Mullu oli vähipüük keelatud kogu Eestis, üle-eelmisel aastal aga võis sõralisi püüda vaid kaks kuud aastas.

Eestimaa avalikest veekogudest püütud vähkide ost-müük on täielikult keelatud. Keskkonnainspektorid kahtlustavad aga, et looduslikke vähke võib sattuda ka kasvatatud vähkide kokkuostjate korvidesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing