PM: Kanal 2 paneb Ivar Vigla uudistesaate mootoriks

16. august 2004, 08:02

Omaaegne teletäht Ivar Vigla hakkab augusti lõpus toimetama Kanal 2 suurprojekti ? tunnipikkust uudistesaadet.

«Argipäeviti pikeneb saade tunniajaliseks, senist uudisteosa täiendavad pikemad reportaa?id, olemuslood ja meelelahutus,» ütles Kanal 2 peadirektor Urmas Oru Postimehele.

Esimest korda 30. augustil kell 19 ekraanile jõudev Ivar Vigla tegevtoimetajakäe all valminud tunniajane saade võtab kokku päeva olulisemad uudised ja arutlusteemad poliitikast spordini. Saatesse mahuvad ka päevakajalised persoonilood, reportaa?id, ilmateade jne.

Vigla on aastate jooksul kogunud tuntust kui edukas meelelahutussaadete tegija.

«Meile on see loogiline edasisamm, kasutamaks ära meie käsutuses oleva meediasünergia eeliseid,» ütles Oru. «Päevalehtedega võrreldes on teleuudised katnud põhiliselt n-ö esimese-teise külje uudiseid. Ent elu ja ajakirjandus on märksa kirevam ja meie eesmärk on see vaatajateni viia.»

Laiendatud uudistesaate ehk uudistemagasini vorm on levinud Lääne-Euroopas. Oru sõnul pole küll ühtki konkreetset saadet eeskujuks võetud, kuid kogemusi on vahetatud näiteks RTLi toimetustega.

Uue saatega astub Kanal 2 senisesse TV 3 uudisteaega, sest konkurentide «Seitsmesed uudised» algavad kell 19 ? nüüd siis samal ajal Kanal 2 uudistesaatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing