Tallinna Diagnostikakeskuse aktsiatele veel tahtjaid

16. august 2004, 18:06

Tallinna abilinnapead Toomas Vitsut ja Anders Tsahkna on Diagnostikakeskuse aktsiate tagasiostmise suhtes jätkuvalt erimeelt.

Vitsut tegi täna linnavalitsuse kabinetiistungil ettepaneku osta tagasi Diagnostic Familylt diagnostikakeskuse aktsiad, kuna on laekunud kaks soodsamat pakkumist. Abilinnapea Anders Tsahkna on tagasiostu vastu. ?Enne tuleks oodata ära audiitorfirma PricewaterhouseCoopers aruanne ja alles siis otsustada,? soovitas Tsahkna.

Vitsuti sõnul sai Tallinna linnavalitsus diagnostikakeskuse enamusosaluse ostmiseks kaks pakkumist, mis ületavad ligi kahe korra Diagnostic Family makstud summa, 9,2 miljonit krooni. Ta on seda meelt et maksti ebaõiglast hinda, kuna AS Letofin pakub kahe kolmandiku aktsiate eest 16,9 miljonit, ning OÜ Solaron Trade 15-16 miljonit.

?Esimesel neist Letofinil on olemas varasema tervishoiufinantseerimise kogemus, ettevõte omab läbi Medco Parters OÜ meditsiinikeskust VitaClinica. Teine, Solaron Trade pakkumine on sisuliselt Margus Linnamäe pakkumine ja neil on varasem kogemus ravimi hulgmüügifirmaga Magnum, mille aktsiad hiljuti müüdi. Lisaks on nad Lasnamäe Tervisekeskuse omanikud,' rääkis Vitsut. Tema sõnul on mõlemad avaldanud soovi osta 100% osalus, ning osalema vastaval konkursil.

Andres Tsahkna sõnul pole makstud 9,2 miljonit lõplik summa, sest firma on kohustatud 11 miljoni eest investeerima ?See teeb kokku juba 20,3 miljonit,? selgitas Tsahkna. Ta lisas, et pole kahe firma pakkumisi näinud, kuid ei usu, et need võiksid olla siduvad. ?Kahtlen, kas sel juhul kui see uuesti müüakse Diagnostikakeskus jätkab raviasutusena.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing