Pärnu haukab konverentsiturismi

Kalev Vilgats 17. august 2004, 00:00

Mitu viimast aastat on Pärnus räägitud ja Pärnu Postimehes kirjutatud sellest, et napilt kolmest suvekuust ei piisa Pärnu kui tõmbekeskuse käigushoidmiseks.

Siiani juttudest kaugemale ei jõutud. Juuli lõpus jõudis aga avalikkuseni teade mittetulundusühingu Pärnu Konverentsibüroo asutamisest.

Isegi linnavalitsus pidas paslikuks osaleda mittetulundusühingu (MTÜ) loomises asutajaliikmena. Peale poliitilise linnavalitsuse on MTÜ Pärnu Konverentsibüroo asutajate hulgas veel Scandic Rannahotell, TÜ Pärnu kolled?, SPA- ja konverentsihotell Strand, Tennisehall, Best Western hotell Pärnu, taastusravikeskus Viiking, Ammende villa, sanatoorium Tervis ja taastusravikeskus Estonia.

Pärnu Postimehe teate kohaselt võivad MTÜ liikmed olla põhimõtteliselt kõik Pärnu linna ja maakonna majutus- ning toitlustusettevõtted, kultuuri- ja spordiorganisatsioonid, omavalitsused, juriidilised ja füüsilised isikud. Lühidalt ? kõik need, kes näevad konverentsiturismi arendamises oma (äri)võimalust.

SPA- ja konverentsihotelli Strand direktor Tarmo Bachmann on öelnud intervjuus Pärnu Postimehele, et suvel tuleb Strand puhkajaid niigi täis, kuid põhiäri on ülejäänud osal aastast konverentsiklientide teenindamine.

Pärnu teritab hambaid, et haarata suurem tükk konverentsiturismi pirukast. Kerge see suvepealinnale ilmselt olema ei saa: väidetavalt on Tallinna lisandunud üle tuhande hotellikoha ja on täiesti arusaadav, et pealinlased püüavad saabujaid enda juures kinni hoida.

Pärnu peab tõestama, et meil on pakkuda midagi, mis tooks konverentside korraldajaid oma üritusi Pärnusse tooma. Miks ka mitte: Pärnu on pärast Via Baltica rekonstrueerimist vaevalt pooleteise tunni sõidu kaugusel Tallinnast. Tallinna suurlinliku kiirustamise asemel pakub Pärnu rahulikku sügis- või talveidülli. Pärnus on tipptasemel kontserdimaja, teater, võimalikud koostööprojektid.

Tõenäoliselt on konverentsiturismist huvitatud teisedki mereäärsed kuurordid, keda vaevab Pärnuga sarnane häda. Siinkohal hakkab mängima linna suurus ning Pärnu peaks olema just parajat mõõtu.

Kui rahast hellitatud Tallinn ehitas juurde tuhatkond hotellikohta, siis Pärnul on pakkuda peale Strandi juurdeehituse veel Tervise Paradiis, laienenud taastusravikeskus Estonia ning hulk väiksemaid majutusasutusi, mis võiksid seljad kokku panna sügis-talvisel hooajal.

2003. aastal ööbis Eestis 51 919 välismaist konverentsituristi. Neist 78 protsenti Tallinnas, kaheksa Tartus ja viis Pärnus, mida on suvepealinna võimalusi arvestades armetult vähe.

Konverentsiturismi tootearenduseks saab turismi tootearenduse ja turunduse programmist küsida 800 000 ? 15,6 miljonit krooni. Turundustoetusteks on võimalik taotleda 75 000 ? 1,5 miljonit krooni. Raha on saadaval. Tahtjaid jagub ohtrasti. Appi on tulemas Phare ESC 2003 turismi turunduse toetamise skeem.

Kes käärib käised kõige kiiremini?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing