Talleggi juht Kalvar Kase läheb tagasi kunagise tööandja juurde

Kristina Traks 17. august 2004, 00:00

Kaks aastat tagasi tuli Kase Talleggi juhtima R-Kioskeid haldava Lehtimaja Eesti ASi tegevdirektori koha pealt, firma kuulub Soome suurimasse kioskikaubandusfirmasse Rautakirja.

?Talleggi juhina on Kalvar Kase andnud ettevõtte tegemistele sisulise pöörde ning teinud tõsist tööd linnulihaturu arendamiseks tervikuna. Oleme tänulikud selle panuse eest ning soovime Kalvarile edu tema uues ametis,? teatas HK Balti grupi direktor Olli Antniemi eile.

ASi Rakvere Lihakombinaat juhatuse esimehe Olle Hormi sõnul tuli Talleggi juhi Kalvar Kase lahkumine talle täieliku üllatusena. ?Talleggi kasum on pidevalt küll langenud, aga mingeid ületamatuid raskusi näha ei olnud,? ütles Horm.

Nii Tallegg kui ka Rakvere Lihakombinaat kuuluvad Soome kontserni HK Ruokatalo.

Antniemi ütluse kohaselt töö uue Talleggi juhi leidmiseks käib ning uus juht nimetatakse ametisse enne 15. septembrit.

Kalvar Kase töötas Talleggi juhina alates 2002. aasta suvest. Kahe aasta jooksul on ettevõte tugevdanud oma liidripositsiooni Eesti linnuliha- ja munaturul, Talleggi strateegiliseks eesmärgiks on areneda Baltimaade suurimaks linnuliha pakkujaks.

Talleggi kasumlikkus on viimastel aastatel vähenenud. Ka tänavuse esimese poolaasta kasum rohkem kui kolme miljoni krooniga alla eelmise aasta sama aja tulemusele, samas kui ettevõte käive on kasvanud.

Töötasid Talleggis vaid mõned aastad, kas otsus töökohta vahetada sündis Sinu enda initsiatiivil?

Lähen Talleggist omal algatusel ära. Ma ei plaaninud küll nii lühikeseks ajaks jääda ning ei otsinud aktiivselt uut töökohta. Kui tööpakkumine (Rautakirja kontserni kioskikaubanduse välisturgude divisjoni direktoriks ? toim.) tuli, ei olnud pakkumise vastuvõtmine päeva ega nädala otsus.

Puhtalt enda arengu seisukohalt on uus töökoht edasiminek ja tõsine töö rahvusvahelisel turul.

Talleggi tulid Sa ju samast kontsernist, kuhu nüüd tööle lähed?

Jah, enne Talleggi tööle asumist vastutasin R-Kioskite tegevuse eest Eestis. Sisuliselt võib küll öelda, et Rautakirja maja on mulle tuttav. Samas Rautakirja tütarettevõtetele Eestis (R-Kioskid, Coca-Cola Plaza, Apollo raamatukaubamaja) see praegune muudatus mingeid muudatusi kaasa ei too.

Su uus töökoht hakkab olema Soomes, kolid Eestist ära?

Päris ära ehk ei koli, Soome on ju siinsamas. Minu kontor hakkab ilmselt suuresti olema lennujaamades ja mitmel pool Rautakirja tütarettevõtetes.

Milles Sinu uus töö täpselt seisneb?

Hakkan tegelema uute turgude leidmisega ning kõigega, mis on seotud ettevõtte sisenemisega uutele turgudele. Mulle hakkavad alluma kõik olemasolevad üksused, mis on väljaspool Soomet.

Eelmisel nädalal teatas Tallegg poolaasta majandustulemused, mis polnud ehk kõige paremad. Kas sinu lahkumise ja poolaasta majandustulemuste vahel on seos?

Ma kohe arvasin, et seda hakatakse küsima. Tegelikult aga pole siin seost. Ma lähen Talleggist ära omal initsiatiivil ja see on pikalt kaalutud otsus.

Kes Talleggis Sinu järeltulijaks saab?

Ma ei oska praegu öelda, kes see on. Ei usu siiski, et keegi Soomest, sest HK Ruokatalol on kõikide tütarettevõtete juhid ikka kohalikud inimesed.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing