Alustatakse Eestile kohandatud metsasertifikaadi väljatöötamist

17. august 2004, 16:23

Septembri alguses koguneb esmakordselt töörühm, mis hakkab välja töötama kohalikke olusid arvestava metsamajandusstandardit.

Eesmärgiks on välja töötada metsanduse mõistlikkuse hindamist võimaldavad kriteeriumid, mille alusel oleks võimalik Eesti metsaomanikele ja metsatööstustele välja anda lokaliseeritud Rahvusvahelise Metsahoolekogu FSC sertifikaati.

Kohandatud standardi loomine on osa Eesti metsasertifitseerimise töörühma tegevusest, millega soovitakse muuta Eesti metsanduse senist orienteeritust kiirele kasumile suundumuseks metsa erinevate väärtuste tasakaalustatud kasutamisele. Varem on sama töögrupp töötanud välja Eesti Säästva Metsanduse Standardi.

?Kui Eesti oma standard saab FSC peakontori tunnustuse, saab metsanduse mõistlikkust hinnata enam mitte ?euronormide? vaid juba meie oma loodusele ja ühiskonnale vastavate normide alusel,? kommenteeris kohandatud standardi loomise vajadust töögrupi liige Jaan Pärn.

Eesti oma standardi alusel välja antud Rahvusvahelise Metsahoolekogu FSC sertifikaati on Eestis võimalik taotleda loodetavasti tulevast aastast. Rahvusvahelise Metsahoolekogu FSC metsamajanduse sertifikaat on ökonoomselt, keskkonnasõbralikult ja sotsiaalselt majandavale metsaomanikule või metsatööstusele väljastatud tunnistus, mis annab õiguse märgistada oma puidutooted FSC märgisega. FSC tarneahela sertifikaadi omandanud isikud kohustuvad tagama, et kasutatav puit pärineb seaduslikest allikatest. Eestis on rahvusvahelise metsamajanduse sertifikaadi omanikke 2, tarneahela sertifikaadi omanikke 11.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing