Euroopa börsid: kõrge nafta hind viib Finnairi kahjumisse, aktsia kiires languses

17. august 2004, 13:17

Finnairi aktsia on täna vabalanguses, kuna Soome suurima lennuoperaatori sõnul saa ta kütusehinna tõusu ja langevate piletihindade tõttu sel aastal kahjumi.

Finnairi aktsia maksis täna kell 12:30 Helsingi börsil 4,75 eurot ehk 9,5% eilsest sulgemishinnast vähem.

Lennufirma teatel on firma keskmine pileti hind langenud võrreldes jaanuariga 25% ning ettevõte kütusekulu võib sel aastal kasvada 50 mln euro võrra.
Piletihindade alandamise taga on konkurents odavlennufirmade poolt. International Air Transport Association andmeil võivad aga rahvusvahelisi lende tegevad lennuoperaatorid naftahinna tõusu tõttu kaotada sel aastal kokku 6 miljardit dollarit.

Finnairi esimese poolaasta kasum ulatus 0,09 euroni aktsia kohta, kuid firma tegevjuhi Keijo Suila sõnul ei anna praegune lennupiletite hinda tase alust kasumlikuks tegevuseks.

Euroopa börsidel täna kindel suund puudub. Ühelt poolt alustasid tänast päeva tõusuga tehnoloogiasektori aktsiaid, mida lohutas veidi naftahinna õhkõrn hinnalangus. Teisalt ei meeldi Eurooa turgudele Saksamaa augustkuu investorite usaldusindeks, mis näitas viimase kolme kuu jooksul esmakordselt langust. Põhjuseks taas see sama naftahind, pluss veel majanduskasvu aeglustamine USAs ja Jaapanis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing